Kristina Kallas: Eesti 200 on Tartus koalitsiooniks valmis

{{1634550300000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles, et tema erakond on Tartus valmis koalitsiooniks suurima häältearvu saanud Reformierakonnaga, kuid tunnistas, et keeruliseks küsimuseks tõuseb keskpargi säilitamise küsimus.

"Valijad on andnud meile selge mandaadi koalitsioonis osalemiseks," ütles Kallas päeval ERR-ile ning lisas, et alustab juba täna konsultatsioone senise linnapea Urmas Klaasiga, kes oli Reformierakonna esinumber Tartus.

"Ma ei näe seda kombinatsiooni, kuidas oleks Tartus võimalik teha koalitsiooni ilma Reformierakonnata," tõdes ta. Kallase sõnul oleks kõigi teiste erakondade ühisrinne Reformierakonna vastu keeruline, kuna see oleks "liiga kirju seltskond".

Tartu 49-liikmelises volikogus sai Reformierakond 19 kohta, Eesti 200 ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kumbki kaheksa, Isamaa ja sotsiaaldemokraadid mõlemad viis ning Keskerakond neli kohta.

See tähendab, et Reformierakond ei saa enam jätkata senise koalitsiooniga, mis neil oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

Hiljem selgus aga, et Reformierakond tegi ettepaneku koalitsioonikõnelusteks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaaga.

Kallase hinnangul on tegemist mugavuskoalitsiooniga.

Kallas ütles, et Eesti 200-l ei ole Tartus selliseid asju nagu punased jooned: "Laua taha istume ja kätt surume kindlasti kõigiga."

Narvas aga usub Kallas koalitsiooni saamist. Ta selgitas "Ringvaates", et esmaspäeva õhtul on Narvas Eesti 200 kohtumine Katri Raigi valimisliiduga.

"Väga suure tõenäosusega seal koalitsioon sünnib," sõnas Kallas, lisades, et Eesti 200 ja Katri Raik toovad Narva suure muutuse.

Elevandiks keset tuba on Süku ja keskpark

Kallas tunnistas, et üheks keerulisemaks teemaks Eesti 200 ja Reformierakonna võimaliku koalitsiooni moodustamisel saab plaan ehitada südalinna kultuurikeskus (Süku) senisesse keskparki. Selle lahenduseks pakkus ta välja võimaluse ehitada Süku kusagile mujale.

"Küsimus ei ole Sükus, vaid Tartu keskpargi täisehitamises. Meil on valija mandaat, et seisaksime selle pargi eest, otsime siin erinevaid kombinatsioone," rääkis ta. "Me ei räägi majast, selle ehitamise vastu pole keegi. Räägime kesklinna rohealast. Leiame, et see on oluline ja seda ei tohi täis ehitada. Inimeste jaoks väga oluline, et see säiliks," lisas ta.

"Süku tuleb Tartusse, sellele on linnas väga palju muid alternatiivseid kohti, kuhu see ehitada," rõhutas ta.

Kallas ütles, et ennustab Tartus pikki  läbirääkimisi uue koalitsiooni moodustamiseks.

"Pall on nüüd Reformierakonna käes, nendel on esimesena võimalus koalitsioon moodustada," märkis ta.

Tema sõnul ootab Eesti 200 Reformierakonnalt Tartus ambitsioonikamat juhtimist. Senine koalitsioon sotsiaaldemokraatidega, mis oli neile ebavõrdne partner, võimaldas Reformierakonnal liiga mugavalt linna juhtida, ütles Kallas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: