X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu volikogu kinnitas linnavalitsuse ametisse

{{1637338020000 | amCalendar}}
Foto: Tartu linnavalitsus

Tartu volikogu valis reedel linnapeaks Urmas Klaasi (RE) ning kinnitas ametisse abilinnapead.

Klaasi toetas 30 volikogu liiget, tema vastu hääletas 17 volinikku.

Volikogu kinnitas abilinnapeadena ametisse reformierakondlased Raimond Tamme (linnamajandus ja ettevõtlus) ja Mihkel Leesi (sotsiaalvaldkond), sotsiaaldemokraadid Lemmit Kaplinski (kultuur ja haridus), Gea Kangilaski (linnaplaneerimine ja arhitektuur) ja isamaalane Priit Humala (linnavarad ja rahandus).

Linnavalitsuse liikmete kinnitamise poolt hääletas 29, vastu oli 15 volikogu liiget.

"Üks konkreetne mõte, mida me kindlasti peame arvestama, on inflatsioon, mis hakkab mõjutama eelarvestrateegiaid ja finantsotsuseid, mida linn hakkab tegema. Selles valguses tahaks ka esialgse visandatud eelarvestrateegia teha juba aastani 2030," rääkis Humal "Aktuaalsele kaamerale".

Klaasi sõnul alustab linnavalitsus järgmise aasta eelarve lõpliku kokkupanekuga. Klaasi jaoks on prioriteet südalinna edasi arendamine ja kultuurikeskuse ehitamine.

"Nüüd, kui on meil olemas riigikogu otsus südalinna kultuurikeskuse rahastamise kohta ja kultuurkapitaliga töö käib, siis kõik need järgmised sammud on nõnda planeeritud, et me jõuaksime oma töödega nõnda ette valmistatud, et saavad käsikäes käia nii südalinna kultuurikeskuse detailplaneering kui ka arhitektuurikonkursi korraldamine. Ja need otsused jäävad järgmise aasta esimestesse kuudesse. Me oleme praegu juba teadlikud sellest, et esialgses mahus planeeritud linnagaleriid ei ole tarvis," rääkis Klaas.

Volikogus registreeriti ka viis fraktsiooni. Reformierakonna fraktsiooni esimees on Krõõt Kiviste, aseesimees Toomas Kapp, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees on Toomas Jürgenstein, aseesimees Mart Hiob, Isamaa Erakonna fraktsiooni esimees on Kaspar Kokk, aseesimees Priit Jagomägi, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees on Silver Kuusik, aseesimees Jaak Valge, Erakonna Eesti 200 fraktsiooni esimees on Kristina Kallas, aseesimees Tanel Tein.

Vastavalt Tartu linna põhimäärusele saavad fraktsiooni moodustada vähemalt viis volikogu liiget. Keskerakond sai Tartu volikogus neli kohta.

Fraktsioonide esimeestele makstava tasu suuruseks määras volikogu 25 protsenti keskmisest palgast.

Volikogu moodustas kaheksa alatist komisjoni. Alatisi komisjone ja nende tegevusvaldkondi ei muudetud ning volikogu uues koosseisus alustavad tööd arengu- ja planeerimiskomisjon, hariduskomisjon, keskkonnakomisjon, kultuurikomisjon, majanduskomisjon, rahanduskomisjon, revisjonikomisjon ja sotsiaalkomisjon.

Arengu- ja planeerimiskomisjoni esimeheks valiti Veljo Ipits (Reformierakond), aseesimeheks Jaak Laineste (Eesti 200), hariduskomisjoni esimeheks Lembit Kalev (Isamaa), aseesimeheks Kristiina Tõnnisson (Eesti 200), keskkonnakomisjoni esimeheks Mart Hiob (SDE), aseesimeheks Loone Ots (EKRE), kultuurikomisjoni esimeheks Kristo Seli (Reformierakond), aseesimeheks Nikolai Põdramägi (Keskerakond), majanduskomisjoni esimeheks Verni Loodmaa (Reformierakond), aseesimeheks Pärtel Piirimäe (Eesti 200), rahanduskomisjoni esimeheks Toomas Kapp (Reformierakond), aseesimeheks Jaan Toots (Keskerakond), revisjonikomisjoni esimeheks Silver Kuusik (EKRE), aseesimeheks Helmer Jõgi (Reformierakond) ning sotsiaalkomisjoni esimeheks Heljo Pikhof (SDE), aseesimeheks Merle Kivest.

Komisjonide esimeestele makstava tasu suuruseks määras volikogu 25 protsenti keskmisest palgast, aseesimeeste tasuks 5 protsenti. Tasude arvestamisel võetakse aluseks eelmise aasta teise kvartali Eesti keskmine brutokuupalk, ümberarvestus tehakse iga aasta 1. jaanuaril.

Linnajuhtide tasud seotakse kõrgemate riigiteenijate palgaga

Volikogu otsustas siduda linnavolikogu esimehe ja aseesimehe, linnapea ja abilinnapeade ametipalga kõrgemate riigiteenijate palgaga.

Volikogu esimehe ametipalga arvestuslikuks suuruseks kinnitati kõrgemate riigiteenijate kõrgeima palgamäära ja koefitsiendi 0,75 korrutis. Volikogu esimehele Tõnis Lukasele makstakse linnavolikogu esimehe ülesannete täitmise eest igakuist hüvitist, mis on 50 protsenti ametipalgast (2538 eurot). Aseesimehe Reno Laidre hüvitise suurus on 25 protsenti volikogu esimehe ametipalgast (1269 eurot).

Tartu linnapea ametipalga suuruseks kinnitati kõrgemate riigiteenijate kõrgeima palgamäära ja koefitsiendi 0,85 korrutis (5753 eurot). Abilinnapeade ametipalk hakkab olema kõrgemate riigiteenijate kõrgeima palgamäära ja koefitsiendi 0,75 korrutis (5076 eurot).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: