X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lauri Laats: tugev tulemus on avanss valijatelt

{{1634576280000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Keskerakondlasest Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats kogus kogu Eesti peale valimistel Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti järel teise tulemuse ehk 8466 häält. Laatsi hinnangul andis valijad talle avansi.

Laats rääkis "Ringvaates", et ta on tegutsenud Mustamäel alates 2009. aastast ning linnaosa vanemana on ta kohalikke palju kaasanud.

"Minu juhtimisstiil on kaasamisstiil. Ma hästi palju küsin, kaasan, hästi palju asju teeme koos ja see on positiivne," ütles ta.

"Mul oli võimalus neli aastat Mustamäel tööd teha, arendada linnaosa ja ma arvan, et see tulemus näitabki hinnangut minu tööle ja mõnes mõttes ka avanssi. Kui räägime avansist, siis me oleme uueks perioodiks ettevalmistanud programmi ja selle kuu jooksul, mil meil oli aktiivne töö väljas, hästi palju sellest rääkisime ja selle kohta ka küsiti. Ehk mõnes mõttes on see natuke ka avansina," selgitas Laats.

Laatsi sõnul tuleb oma valijatega olla aus. "Ma olen olemas ja ma lahendan hästi mikrotasandil inimeste muresid. Ja tuleb hästi aus olla inimestega. See mure, mida on võimalik lahendada, me saame lahendada. Ja kui on mured, mida mul pole võimalik lahendada, siis tulebki öelda, et kahjuks pole minu kompetents."

Rääkides Keskerakonna üldisest tulemusest Tallinnas, ütles Laats, et see, mida erakond tahtis, et saavutatud.

"Meie töö oleks väärinud 40+ häält ja selles mõttes me jäime kaotajaks," märkis ta.

Seda, kas temast saab Tallinna abilinnapea või jääb ta Mustamäe vanemaks, Laats öelda ei osanud. "Sellest on vara rääkida. Mustamäe inimesed tahavad, et ma jääks Mustamäele," ütles ta.

Mustamäelased hindavad Laatsi kõrgelt

Kui paljude Eesti inimeste jaoks tuli keskerakondlase Lauri Laatsi valimisedu üllatusena, siis Mustamäel ei vaja ta tutvustamist.

"Ta on tubli mees. Kui palju ta siin Mustamäel on teinud. Taavi Aas pole pooltki seda teinud, mis ta siin oli," rääkis Helmut "Aktuaalsele kaamerale". Tema hinnangul on Laats väärt kõiki valimistel saadud hääli.

"Ta peaks jääma siia igaveseks!" lisas Helmut.

"Ta oli igal pool esindatud, ta oli väljas, rahva hulgas," rääkis Valve Laatsist.

Lauri Laats on Mustamäe linnaosa vanema ametis töötanud neli aastat. Küsimusele, kas ka ametipost andis teatud eelise häälte kogumisel, vastas Laats: "Kindlasti. Iga täitevvõimu juures olev poliitik annab eelise. On see siis linnaosa vanem, on see peaminister, ükskõik, mis minister või abilinnapea, linnapea. See näitabki tegelikult ja inimesed annavadki hinnangu, kuidas on täidetud võimu ja kas on korda saadud või mitte asjaga."

Linnaosa vanema foto ja juhtkiri on iga kuu mustamäelasi tervitanud linnaosa ajalehes. Poliitiku elusuuruses papist makett vaatab rahvale silma nii turul kui ka kaubanduskeskustes.

"Kui võtame näiteks konkurendi Urmas Reinsalu, siis tema hääl kostus igalt poolt, igast kanalist. Tema pilti oli näha igal pool, muudkui käis ja luuaga puhastas kogu Tallinnat. Aga Mustamäe inimestele selline suhtumine ei meeldinud, see tähendab ka seda, et üks paberikandjal näopilt ei suuda mõjutada valimiste tulemust," kommenteeris Laats.

Oma valimisringkonnas võitis Laats pika puuga nii endist peaministrit Jüri Ratast kui ka EKRE esimeest Martin Helmet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: