Hiina ja Venemaa andsid Bideni kriitikale vastulöögi

Venemaa ja Hiina lipud
Venemaa ja Hiina lipud Autor/allikas: SCANPIX/Vladimir Smirnov/TASS

Hiina ja Venemaa tõrjusid kolmapäeval USA presidendi Joe Bideni kriitikat Glasgow's toimuva ÜRO kliimatippkohtumiselt kõrvalejäämise aadressil.

Biden ütles teisipäeval, et Hiina riigipea Xi Jinping tegi suure vea, mitte osaledes G20 ja COP26 tippkohtumistel.

"Ausalt öeldes, see oli suur viga, et Hiina kohale ei tulnud. Ülejäänud maailm vaatas Hiinale ja ütles: "mis väärtust nemad annavad?"," ütles Biden Glasgow's pressikonverentsil.

Hiina on maailma suurim kasvuhoonegaaside õhkupaiskaja, kuid Xi ei ole koroonapandeemia algusest peale riigist väljas käinud ega liitunud nüüdki teiste maailma liidritega.

"Teod räägivad rohkem kui sõnad," ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Wang Wenbin kolmapäeval Bideni kriitikale vastates.

"Kliimamuutusega toimetulekuks on vaja konkreetseid tegusid, mitte tühje sõnu. Hiina sammud vastuseks kliimamuutusele on tegelikud," lisas pressiesindaja. 

Ka Kreml ei nõustunud Bideni kriitikaga, et Hiina ja Venemaa ei ilmuta soovi kliimamuutuse pidurdamise protsessi juhtida.

"Me ei ole nõus," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov kolmapäeval.

"Me kindlasti ei alahinda Glasgow' sündumuse tähtsust, aga Venemaa tegevus on järjepidev, läbimõeldud ja tõsine," lisas Peskov. 

Glasgow's toimub ÜRO COP26 kliimakonverents, mis kestab kaks nädalat. 

Teisipäeval ühines üle 80 riigi USA ja Euroopa Liidu algatusega vähendada metaaniheidet kümnendi lõpuks 30 protsendi võrra. Hiinat nende hulgas ei olnud.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: