Teismeline häkkis sisse Tesla autode tarkvarasse

19-aastane David Colombo teatas, et ta pääses ligi 25 Tesla sõidukile kokku 13 riigis. Nooruki sõnul sai ta enda kontrolli alla mitmed sõiduki funktsioonid.

Colombo teatas Twitteris, et suutis lahti teha ukselukke ja avada aknaid, käivitada autosid ilma võtmekaardita, maha võtta turvasüsteemid, vilgutada autotulesid. Ta sai ka eemalt kindlaks teha, kas juht viibib sõidukis.

Majandusväljaandele Bloomberg antud intervjuus näitas Colombo ekraanitõmmiseid ja fotosid, ta tegi teatavaks ka tarkvaratootjad ja tutvustas nende tarkvaras esinevaid vigu, mis sissemurdmise võimalikuks tegid.

Noormees palus siiski Teslaga koostööd teinud tarkvaratootjate nimesid mitte avalikustada, kuna tarkvaravead ei ole veel parandatud.

Saksamaal elav Colombo nimetab ent IT-asjatundjaks, kes on südameasjaks võtnud küberturvalisuse. "Minu firma eesmärk on pakkuda kõikidele ettevõtetele kaitset mistahes küberruumi ohtude eest," kirjutas ta sotsiaalvõrgustikus LinkedIn.

Colombo sõnul on ta nii Teslaga kui ka tarkvaratootjatega ühenduses ja probleemidele otsitakse lahendusi.

Tesla tegevjuht Elon Musk lubas eelmisel sügisel seadusandjatega igati koostööd teha, tagamaks et Tesla elektriautode juhtide andmed oleksid kaitstud.

Toimetaja: Kai Vare

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: