London lisab sanktsioonide nimekirja kolm Vene oligarhi ja viis panka

Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatas teisipäeval, et London kehtestab sanktsioonid viie Venemaa panga ja kolme oligarhi suhtes.

Johnsoni sõnul on tegemist sanktsioonide esimese paketiga. Kolme oligarhi varad külmutatakse ja neil keelatakse Suurbritanniasse sisenemine. Kolm oligarhi on Gennadi Timtšenko, Boriss Rotenberg ja Igor Rotenberg. 

Viis Venemaa panka on Rossija, IS Bank, General Bank, Promsvyazbank ja Black Sea Bank, teatas Financial Times

Venemaa tunnustas esmaspäeval Ida-Ukraina isehakanud vabariikide iseseisvust. Vladimir Putin allkirjastas ka korralduse alustada seal "rahuvalve missiooni". Johnson hoiatas teisipäeval parlamendis, et Venemaa uuendas oma sissetungi Ukrainasse. 

"Nende vägede paigutamine suveräänsele Ukraina territooriumile tähendab uut sissetungi sellesse riiki," ütles Johnson. 

Endine tooride partei juht Iain Duncan Smith hoiatas teisipäeval, et Suurbritannia sanktsioonide pakett ei lähe piisavalt kaugele. "Me seisame silmitsi totalitaarsete riikide telje mõju kasvuga. Hiina jälgib olukorda ja vaatab, kuidas me praegu käitume. See määrab, mis hakkab toimuma Kaug-Idas," ütles Smith. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: