Ukraina ja Venemaa leppisid kokku evakuatsioonikoridoride loomises

{{1646320920000 | amCalendar}}
Ukraina ja Venemaa läbirääkimised
Ukraina ja Venemaa läbirääkimised Autor/allikas: Mõhhailo Podoljak/Twitter

Neljapäeva õhtul toimusid Ukraina ja Venemaa vahel läbirääkimised. Ukraina presidendi nõuniku Mõhhailo Podoljaki sõnul lepiti kokku evakuatsioonikoridoride loomises.

Podoljaki sõnul lepiti kokku ravimite ja toidu tarnimises piirkondadesse, kus toimuvad kõige ägedamad lahingud. 

Podoljaki sõnul siiski viimased läbirääkimised ei andnud selliseid tulemusi, mida Kiiev ootas. "Ainus, mida võin öelda, on see, et arutasime üksikasjalikult humanitaarseid probleeme. Paljud linnad on praegu piiramisrõngas," ütles 

Podoljaki sõnul leppisid mõlemad pooled kokku, et läbirääkimised jätkuvad "lähitulevikus."

Vladimir Putini nõunik Vladimir Medinski ütles Venemaa meediale, et mõnes läbirääkimispunktis oli võimalik leida ühiseid seisukohti. 

"Peamine probleem, mille me täna lahendasime, on inimeste, tsiviilisikute päästmise küsimus. Kaks kaitseministeeriumi leppisid kokku evakuatsioonikoridoride formaadis, kus vaenutegevus võidakse ajutiselt peatada, et tsiviilelanikud saaksid lahkuda," ütles Medinski. 

Reutersi andmetel toimub kolmas läbirääkimiste voor järgmise nädala alguses.

Podoljak esitas enne läbirääkimisi päevakorrapunktid, mida Ukraina soovib Venemaaga arutada.

"Hakkame Venemaa esindajatega rääkima. Päevakorras on võtmeküsimused. Need on: kohene relvarahu, vaherahu, humanitaarkoridorid tsiviilisikute evakueerimiseks," kirjutas Twitteris Podoljak.

Läbirääkimised toimusid Valgevene ja Poola piiril.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron pidas neljapäeval taas Venemaa presidendi Vladimir Putiniga telefoni teel vestluse.

Kremli teatel ütles Putin Macronile, et Venemaa saavutab igal juhul oma eesmärgid Ukrainas ning nendeks on "demilitariseerimine ja denatsifitseerimine".

Putin tegi neljapäeva õhtul telepöördumise, kus kordas jälle oma vana narratiivi. Putini sõnul "läheb sõjaline operatsioon Ukrainas plaanipäraselt ja kiitis oma sõdureid kui kangelasi. "

Putin esitas Ukraina vägede suhtes terve rea süüdistusi. Tõendeid ta selle kohta ei esitanud. Putin väitis, et "Ukraina armee kasutab lahingutes tavalisi inimesi inimkilpidena."

Venemaa ja Ukraina läbirääkimiste esimene voor toimus 28. veebruaril Valgevenes. Kõnelused kestsid umbes viis tundi.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: