USA ja Austraalia laiendavad kosmoses koostööd

USA India ja Vaikse ookeani piirkonna juht admiral John Aquilino
USA India ja Vaikse ookeani piirkonna juht admiral John Aquilino Autor/allikas: SCANPIX/EPA/AARON BUNCH

USA ja Austraalia laiendavad Hiina tõttu kosmose- ja küberkoostööd. Washington ja Canberra suurendavad koostööd, kuna Peking arendab kiiresti satelliittehnoloogiat.

Hiina on viimaste aastate jooksul investeerinud palju raha kosmosetehnoloogia arendamisse, samuti arendab Peking hüperhelikiirusega rakette. 

"Mõlemad riigid tahavad kiirendada integreeritud heidutust, ühendades kõik USA ja tema liitlaste sõjalise jõu elemendid," ütles USA India ja Vaikse ookeani piirkonna juht admiral John Aquilino. 

"Oleme jõudnud nii kaugele, et saame integreerida kosmose- ja kübervaldkonnad. Austraalial on olemas oskused, mis muudavad nad kõrgetasemeliseks partneriks," lisas Aquilino.

USA kosmosevägede juhi James Dickinsoni sõnul on Austraalia oluline partner Hiina kosmoseoperatsioonide jälgimisel. Aquilino sõnul aitab parem nähtavus kosmoses võidelda USA-l Hiina hüperhelirelvadega. 

Dickinsoni sõnul on Hiina teinud viimaste aastate jooksul teinud kosmoses suuri edusamme. Hiinal on orbiidil 500 satelliiti, viis aastat tagasi oli neid ainult 100. 

Ajalehe Financial Times teatel katsetas Hiina augustis edukalt hüperhelikiirusel lendava raketi ründevõimalust, mis tegi ka tiiru ümber maakera.

USA ja Austraalia sõlmisid eelmisel aastal ja Aukuse julgeolekupakti. Austraalia ostab selle raames USA-lt tuumajõul töötavad allveelaevad. Canberra lubab rotatsiooni korras Austraaliasse ka rohkem USA sõjalennukeid. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: