Mölder: kokkulepet LNG-terminali kohta ei paista

Keskerakonna fraktsiooni kohtumine Eleringi juhi Taavi Veskimäe ning majandusministeeriumi, Infortari ja Alexela esindajatega.
Keskerakonna fraktsiooni kohtumine Eleringi juhi Taavi Veskimäe ning majandusministeeriumi, Infortari ja Alexela esindajatega. Autor/allikas: Andres Kalvik

Endine keskkonnaminister Tõnis Mölder (KE) ütles, et kokkulepet LNG-terminali kohta ei paista ning valitsus peaks teema tõsisemalt käsile võtma. Tähtaeg terminali valmimiseks on Möldri sõnul kuu aega edasi lükkunud, ehk 1. detsembri peale.

Teisipäeval kohtus riigikogu Keskerakonna fraktsiooniga Eleringi juht Taavi Veskimägi, samuti olid kohal majandus- ja kommunikatsiooni ning Infortari ja Alexela esindajad.

Tõnis Mölder ütles, et teisipäevane koosolek põhjust optimismiks ei sisendanud.

"Pigem on lootus, mis siin ka avalikkuse eest on läbi käinud, et kokkuleppele nii erasektoris kui ka avalikus sektoris ollakse väga lähedal, siis täna tundub, et detailides ollakse siiski üksteisest väga kaugel," lausus Mölder.

"Vaieldakse selle üle,kes vastutab ühenduse loomise eest, kas see tehakse läbi riigihanke, kas seda teeb erasektor, milline on hinnakalkulatsioon ühelt või teiselt poolt, millised on variandid "b" ja "c", milline peaks olema seadusandlik raam. Nendes küsimustes ollakse väga erinevatel nägemustel ja see on tõsine probleem," rääkis Mölder.

Möldri sõnul ei näe ta osaliste vahel koostöötahet ja Eesti riigi huve teenivaid lahendusi. "Oluline on ju tagada kindlus, et meil on järgmiseks kütteperioodiks piisavalt gaasivaru," sõnas ta.

Mölder ütles, et läbirääkimistega tuleks kiirustada, sest otsuseid oleks vaja juba selle või järgmise nädala jooksul.

"Kui siis seda kokkulepet ei sünni, on väga raske tagada, et 1. detsembriks oleks Eestis olemas piisav LNG gaasivaru," sõnas Mölder.

"Ma siiralt loodan, et nii majandusminister kui ka valitsus tervikuna võtab selle lähiajal veel kord nii kabineti nõupidamisel arutelu alla kui ka miks mitte parlamendi suures saalis, et aru saada, kus me selle protsessiga oleme," ütles Mölder.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Intervjueeris Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: