Oktoobris läbis Tallinna lennujaama rekordarv tšarterreisijaid

Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaam Autor/allikas: Tallinna Lennujaam/Sven Zacek

Tšarterreisijaid oli oktoobris 50 738, mis on läbi aegade suurim tellimuslende kasutanud reisijate arv ühes kuus. Oktoobrikuu tellimuslendude meelissihtkohad olid Antalya, Hurghada ja Iraklion.

Oktoobri lennureisijate arv Tallinna lennujaamas oli 282 359, mida on 53% rohkem võrreldes eelmise aasta oktoobriga ning pea 90% pandeemia eelsest reisijate arvust, teatas lennujaama kõneisik Aet Härmaorg.

"Aasta üht populaarsemat reisimise kuud hoogustas sügisene koolivaheaeg, mida suve pikendamiseks kasutati. Kõige rohkem lennati oktoobris Vahemere rannikule Antalyasse, kuhu nii regulaar- kui tšarterlendudel reisis ligi 35 000 reisijat. Populaarsuselt järgnesid traditsioonilised sõlmjaamad Helsingi, Riia ja Stockholm," sõnas Härmaorg.

Suurima turuosaga lennufirmad Tallinnas olid Air Baltic ja Ryanair – kumbki teenindas 20 protsenti reisijatest. Järgnesid Finnair üheksaprotsendise ja Lufthansa kaheksaprotsendise turuosaga. Oktoobrikuu tellimuslendude kolm kõige populaarsemat sihtkohta olid Antalya, Hurghada ja Iraklion. 

Kuu lõpus toimunud üleminek talvisele lennuplaanile tähendab suvise kõrghooaja lõppemist ning hooajalisi muutusi sihtkohtade valikus. AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul on selle aasta talvises lennugraafikus 40 sihtkohta ja lisandumas ka uusi liine. "Novembrist alustab Ryanair lende Itaaliasse Treviso lennujaama ja Wizz Air Londonisse Lutoni lennujaama. Talvehooajaks taastuvad ka lennud Küprosele Paphosesse, jätkuvad lennud Dublinisse ning jaanuarist alates toimuvad hooajalised lennud Salzburgi." ütles Pärgmäe.

Kümne kuu kokkuvõttes on Tallinna lennujaam teenindanud 2,33 miljonit reisijat, mida on 140 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil.

Oktoobris läbis regionaalseid lennujaamasid kokku 5553 reisijat. Kõige rohkem reisijaid teenindas Kuressaare lennujaam, mida läbis 3229 reisijat. Tartu lennujaama läbis 1050 reisijat, Kärdla lennujaama 1041, Pärnu lennujaama 118 ja Ruhnu lennuvälja 115 reisijat.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: