Parlamendisaadikud jagavad tänavu katuserahadeks neli miljonit eurot

Riigikogu.
Riigikogu. Autor/allikas: Erik Peinar

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul peavad erakonnad esitama ettepanekud regionaalsete investeeringute ehk katuserahade jagamiseks tuleva nädala esmaspäeval.

Kokku läheb jagamisele neli miljonit eurot ehk saadiku kohta ligikaudu 39 600 eurot. Ühe toetuse summa ei saa seejuures olla väiksem kui 5000 eurot.

"See on vabatahtlik. Riigikogu liige, kes soovib, saab esitada. Kui ei soovi, siis ei pea," ütles Kokk. Mullu loobus ettepaneku tegemisest seitse Reformierakonna saadikut ja üks Isamaa saadik.

Koka sõnul ei ole tingimused eelmise aastaga võrreldes muutunud. Need mittetulundusühingud, sihtasutused, kellele regionaalsete investeeringute raha soovitakse eraldada, peavad olema tegutsenud üle aasta ja esitanud ka eelneva majandusaasta aruande. Samuti peab raha minema kas investeeringuteks või tegevustoetuseks.

Rahanduskomisjon koguneb ettepanekuid arutama 1. detsembril.

Möödunud aastal läks jagamisele kolm miljonit eurot ehk ligikaudu 30 000 eurot saadiku kohta. Aasta varem see-eest ulatus ettenähtud summa üle kuue miljoni euroni.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: