Politsejuhi leidmine venib Läänemetsa ja Reformierakonna erimeelsuste tõttu

{{1669296540000 | amCalendar}}
Lauri Läänemets (vasakul) ja Mart Võrklaev.
Lauri Läänemets (vasakul) ja Mart Võrklaev. Autor/allikas: ERR

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) uue juhi leidmine venib, kuna sotsiaaldemokraadist siseminister Lauri Läänemets ja riigikogu Reformierakonna fraktsioon ei suuda omavahel üksmeelt leida.

Läänemets on ERR-ile öelnud, et kavatseb kohtuda riigikogu kõigi fraktsioonidega, et PPA uue peadirektori teemat arutada ning oma kandidaati tutvustada.

Sel nädalal oleks minister pidanud kohtuma Reformierakonna fraktsiooniga, kellel väidetavalt ainsana on vastuväiteid Läänemetsa toetatud kandidaadi, praeguse siseministeeriumi asekantsleri Veiko Kommusaare suhtes, kuid kohtumine jäi ära.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ütles neljapäeval ERR-ile, et kohtumine jäi ära, kuna minister loobus sellest.

Võrklaeva sõnul on Reformierakonna fraktsioonil küsimusi PPA juhi otsimise protsessi kohta. "Fraktsioon ei tegele politsei- ja piirivalveameti juhi otsimise ega nimetamisega. See ei ole parteipoliitiline valik, vaid siseministri ülesanne on sobilik juht leida, kellel on valitsuse toetus. Küll on meil olnud küsimusi kogu protsessi kohta, miks pakutakse ministri poolt konkursiväliseid kandidaate," kommenteeris ta.

Läänemets ütles aga ERR-ile, et loobus kohtumisest, kuna Reformierakond soovis temaga üksi kohtuda, kuid tema oleks tahtnud minna fraktsiooni koos oma kandidaadiga. Siseminister ütles, et kuna ainsana on tema esitatud kandidaadi suhtes vastuväiteid Reformierakonna fraktsioonil, siis soovib ta esmajoones selle liikmetega teemat arutada.

Nüüd tuleb leida kohtumiseks uus võimalus ja ministri sõnul sellega tegeldakse.

Samuti kavatseb Läänemets kohtuda ka teiste riigikogu fraktsioonidega, et neile kandidaati tutvustada.

PPA peadirektori määrab siseministri ettepanekul ametisse valitsus, kuid talle annab tavapäraselt oma heakskiidu ka riigikogu õiguskomisjon, mistõttu on peetud põhjendatuks kandidaadi tutvustamist riigikogu kõigile fraktsioonidele.

Politsei- ja piirivalveameti praeguse peadirektori Elmar Vaheri ametiaeg lõppeb mais.

Läänemetsa ja Reformierakonna vastasseisu taga PPA juhi määramisel nähakse asjaolu, et peaminister Kaja Kallasele (Reformierakond) alluva riigikantselei juhtimisel tegutsev tippjuhtide valikukomisjon pakkus peadirektori kohale PPA peadirektori praegusi asetäitjaid Krista Aasa ja Egert Belitševi, kuid Läänemets esitas oma kandidaadina hoopis Kommusaare.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: