Selgusid Läti uue valitsuse ministrid

Läti praegune peaminister Krišjanis Karinš esitatakse Uue Ühtsuse poolt ka uues valitsuses peaministri kohale
Läti praegune peaminister Krišjanis Karinš esitatakse Uue Ühtsuse poolt ka uues valitsuses peaministri kohale Autor/allikas: SCANPIX/Kenzo TRIBOUILLARD / AFP

Esmaspäeval teatasid Läti Rahvuslik Liit ja Uus Ühtsus, et nad on valinud välja uued ministrikandidaadid. Läti Ühendnimekiri teatas enda ministrivalikutest teisipäeval.

Esimese erakonnana teatas oma ministritest esmaspäeval Läti Rahvuslik Liit (Nacionala apvieniba – NA). Läti rahvuslaste vastutada on majanduse-, kaitse-, kultuuri- ja transpordiministri kohtade täitmine, vahendas Läti rahvusringhääling LSM.

Majandusministriks saab praegune majandusminister Ilze Indriksone,

kultuuriministriks samuti praegune minister Nauris Puntulis. Lisaks on rahvuslased nimetanud kaitseministriks endise Seimi spiikri Inara Murniece. Murnience on pikalt töötanud Läti rahvusliku julgeoleku nõukogus.

Läti transpordiministriks saab endine Läti majandusminister Janis Vitenbergs, kes võitis enim hääli Zemgale valimisringkonnas.

Erakonna Uus Ühtsus (Jauna Vienotiba – JV) kätte jäi koalitsioonileppega rahandus-, välis-, justiits-, haridus- ja teadus-, kliima- ja energia- ning heaoluministri kohad.

Rahandusministriks esitatakse Arvils Ašeradems ning välisministriks praegugi samal ametikohal olev Edgars Rinkevics.

Justiitsministriks esitatakse Inese Libina-Egnere ja haridus- ja teadusministriks Anda Caksa.

Uue ministeeriumina loodi kliima- ja energiaministeerium, mille juhiks esitatakse Raimonds Cudars. Hoolekande ministriks nimetatakse Evika Silina.

Uue Ühtsuse kätte jääb ka peaministritool ning sellele esitatakse praegune peaminister Krišjanis Karinš.

Ühendnimekiri (Apvienotais saraksts – AS) teatas oma ministrikandidaatidest teisipäeval.

Erakond nimetas tervishoiuministriks Liga Mengelsone, kes on praegu Läti tööandjate liidu juht.

Pragune Seimi liige Didzis Šmits esitati põllumajandusministri ametile, Maris Kucinskis siseministriks ja Maris Sprindžuks keskkonnakaitse ja regionaalarengu ministriks, vahendas LSM.

Läti parlament otsustas hiljuti muuta valitsuse ministrikohtade jaotust, mis võimaldas lõpuks valitsuskoalitsiooni kolme erakonna vahel kokku leppida.

Otsusega moodustati uus energeetika- ja kliimaministeerium ning osa ministrite kõrval hakkavad tööle mõne konkreetse valdkonnaga tegelevad abiministrid.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: