Prokuratuur ei näe alust Slava Ukraini suhtes menetluse alustamiseks

MTÜ Slava Ukraini nõukogu liige Kristo Tohver  ja juhatuse liige Johanna-Maria Lehtme pressikonverentsil. märtsil
MTÜ Slava Ukraini nõukogu liige Kristo Tohver ja juhatuse liige Johanna-Maria Lehtme pressikonverentsil. märtsil Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Prokuratuur teatas, et praeguse info kohaselt ei näe ta alust uurimise algatamiseks MTÜ Slava Ukraini suhtes, mis on sattunud annetusraha ebakorrektse kasutamise kahtluse alla.

"Hetkel teadaoleva põhjal ei ole Eestis kriminaalmenetluse alustamiseks alust. Kuivõrd kahtluse alla sattunud teod on toime pandud Ukrainas, peaks ka uurimine läbi viidama eelkõige Ukrainas," ütles prokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas esmaspäeval ERR-ile.

"Vajadusel saavad Eesti õiguskaitseasutused Ukrainale asjaolude selgitamiseks rahvusvahelise koostöö raames abi osutada," lisas ta, kuid tunnistas samas, et seni ei ole Eesti õiguskaitseasutustele ühtegi selleteemalist rahvusvahelise koostöö palvet jõudnud.

"Meil ei ole ka teadmist Ukraina õiguskaitseasutuste tegevusest," tõdes Küngas.

"Kui meieni peaks jõudma info raha võimaliku väärkasutuse kohta või MTÜ võimaliku varaliste huvide järgimise kohustuse rikkumise kohta, kaalume menetluse alustamist," ütles prokuratuuri esindaja.

Eesti Päevaleht kirjutas nädalavahetusel sellest, kuidas Slava Ukraini on osa Eestis annetatud rahast kandnud Ukraina ettevõttele IC Construction, millel on ilmselt fiktiivne omanik, ainus tegevus oligi seotud Eesti MTÜ-ga ning mille eelmise aasta kasum oli 250 000 eurot.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: