Majanduskomisjoni esimehe sõnul võiks teha uue punasümbolite eelnõu

Nõukogude liidu sümboolikat
Nõukogude liidu sümboolikat Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Majanduskomisjoni esimees Priit Lomp (SDE) ütles, et majanduskomisjon jätkab koos põhiseaduskomisjoniga nn punasümbolite seaduse menetlemist ning muutmata kujul seda uuesti vastu ei võeta. Lombi sõnul võiks teha uue eelnõu.

"Kindlasti muutmata kujul seda vastu ei  võeta," ütles Lomp ERR-ile.

"Nii, et suure tõenäosusega seda minnakse muutma. Seal on kaks  võimalust. Kas minnakse paremaks  tegema seda olemasolevat eelnõud või antakse ministeeriumile sõnum tulla välja täiesti uue eelnõuga," rääkis Lomp.

Lomp märkis, et ta ise näeks, et uue eelnõu loomist. "Kindlasti oleks lihtsam ja õigem alustada selle seaduse muudatusega mitte siis olemasoleva dokumendi paremaks mudimise kaudu, vaid pigem puhtalt lehelt ja uue seaduseelnõuga," lausus Lomp.

President Alar Karis jättis märtsikuus välja kuulutamata riigikogus 15. veebruaril vastu võetud nn punamonumentide avalikust ruumist teisaldamise seaduse ehk ehitusseadustiku, ehitusseadustiku ja planeerimisseaduse rakendamise seaduse ning riigivaraseaduse muutmise seaduse, kuna see on vastuolus põhiseadusega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: