Gruusia president: Vene viisavabadus grusiinidele on provokatsioon

Gruusia president Salome Zurabišvili
Gruusia president Salome Zurabišvili Autor/allikas: SCANPIX/EPA/PETER KLAUNZER

Venemaa otsustas kehtestada Gruusia kodanikele viisavabaduse. Gruusia president Salome Zurabišvili nimetas seda provokatsiooniks.

Gruusia president Salome Zurabišvili nimetas provokatsiooniks Venemaa otsust anda grusiinidele viisavabadus. Samamoodi kritiseeris Zurabišvili ka viimase kolme aasta jooksul kehtinud lennukeelu lõpetamist Venemaa poolt.

Gruusia presidendi sõnul on täiesti vastuvõetamatu jätkata Venemaaga lennuühendust kui Vene väed sõdivad Ukraina vastu ning okupeerivad osa Gruusia territooriumist.

Gruusia võimupartei Gruusia Unistus pole veel Moskva otsuse peale reageerinud. Gruusia poliitilises süsteemis on presidendi roll suuresti tseremoniaalne.

Salome Zurabišvili on praegust võimuparteid süüdistanud korduvalt Vene-sidemetes. Gruusia valitsuspartei pole Venemaa sõda Ukrainas otse kritiseerinud ning riik pole ka Venemaa vastu sanktsioone kehtestanud. Moskva samas on kiitnud Gruusia välispoliitilist positsiooni, nimetades seda "tasakaalukaks".

Venemaa kehtestas viisarežiimi Gruusia kodanikele 2000. aastal ning peatas lennuühenduse 2019. aastal, meenutas Reuters.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: