X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nädala lõpuni püsib valdavalt selge taevas ja sajuta ilm

Foto: Siim Lõvi /ERR

Nädala lõpuni püsib valdavalt selge taevas ja sajuta ilm. Laupäeva päeval ulatub temperatuur 17 kraadist 22 kraadini, rannikul kohati 14 kraadini.

Reedel kulges Atlandilt Ida-Euroopani ulatuslik kõrgrõhuvöönd. Sellest hoolimata oli Suurbritannias ja mitmel pool Skandinaavias taevas pilvine ning mõnel pool sadas ka vihma. Samas Kesk- ja Lõuna-Euroopa kohal valitses madalrõhuala. Taevas oli pilves, sadas vihma ning mitmel pool esines udu.

Ka laupäeval on Läänemeremaade kohal kõrgrõhuala. Siin-seal Läänemere äärsetes piirkondades on taevas veidi pilvisem, kuid ikka olulise sajuta. Eestis särab pilvitus taevas päike ning päeval tõuseb temperatuur kohati üle 20 kraadi.

Pühapäeval liigub kõrgrõhkkonna kese ida suunas, kuid Baltimaad jäävad ikka selle mõjusfääri. Eestis ilmuvad taevasse küll üksikud pilved, kuid sadu neist kartma ei pea.

Öö vastu laupäeva tuleb pilvitu ja kuiv. Puhub valdavalt läänekaare tuul 1-7 m/s ning sooja on 2 kuni 8 kraadi.

Laupäeva hommik on valdavalt selge ja sajuta. Puhub tasane muutliku suunaga tuul ning sooja on oodata 9 kuni 14 kraadi.

Päeval on selge ilm. Puhub läänekaare tuul 3-9, saartel muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 17 kuni 22, rannikul kohati 14 kraadi.

Nädala lõpuni püsib valdavalt selge taevas ja sajuta ilm. Esmaspäeval on pilvisus vahelduv, kuid päev möödub siiski olulise sajuta. Teisipäevast hakkab ilm pisut muutuma - pilvisus tiheneb ning ennelõunal sajab kohati, õhtupoolikul juba laialdasemalt hoovihma. Võib olla ka äikest.

Hoovihmad jätkuvad ka kolmapäeval. Kui ööd muutuvad ikka aina sumedamaks, siis päevased temperatuurikeskmised, teisipäevast alates, mõni kraad langevad.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: