Lehtme erakonna valimiskampaaniasse ei annetanud

Johanna-Maria Lehtme.
Johanna-Maria Lehtme. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogust lahkunud Johanna-Maria Lehtme Eesti 200 valimiskampaaniasse raha ei annetanud ning tema kampaaniaga seotud kulud kattis erakond.

Esmaspäeva õhtul saatis Helme (EKRE) Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) kirja, milles soovib teada, kas ERJK on kaalunud menetluse algatamist, et teha kindlaks, kas Eesti 200 toetajatel võis olla seos Slava Ukrainiga ja kas MTÜ kogutud raha võis jõuda erakonna valimiskampaaniasse.

Komisjonile esitatud rahastamise aruannete järgi Lehtme erakonnale annetanud ei ole. Eesti 200 kandidaadid kulutasid valimisreklaamile isiklikku raha üle 51 000 euro, Lehtme oma kampaaniasse isiklikku raha ei panustanud.

Sama ütles ka erakonna juht Lauri Hussar möödunud nädalal. "Ma võin teile kinnitada, et Johanna-Maria Lehtme ei ole Eesti 200-le annetanud mitte sentigi ja Johanna-Maria Lehtme valimiskulud on kaetud Eesti 200 eelarvest," sõnas Hussar.

Eesti 200 kommunikatsioonijuhi Rauno Veri nentis, et piirkondade esinumbritele tehti veidi rohkem reklaami, kuid kõik kulud kaeti valimisreklaamile kampaania üldeelarvest ning kulutusi kandidaadi kohta eraldi ei arvestatud.

Erakond kulutas tänavu esimeses kvartalis kokku 1,3 miljonit eurot, sellest 1,2 miljonit eurot reklaamile. Sellest 525 000 eurot moodustas välireklaam, 253 000 eurot telereklaam, 117 000 reklaamtrükised, 229 000 internetireklaam, 35 000 eurot ajakirjandusreklaam ning ligi 30 000 raadioreklaam. Esimeses kvartalis annetati erakonnale üle 830 000 euro.

Lehtme kandideeris märtsis toimunud riigikogu valimistel Tallinnas Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas ja sai 5251 häält, olles erakonna edukaim häältetooja.

Slava Ukraini raha väärkasutuse kahtluste alla sattunud Lehtme teatas riigikogu liikme kohalt lahkumisest 19. mail.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: