Tehnikaülikool ja huvikool hakkavad koostöös tüdrukutele IT-d õpetama

{{1686980640000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

Tallinna tehnikaülikool ja tüdrukute tehnoloogiaõpet edendav huviharidusepakkuja HK Unicorn Squad sõlmisid koostöölepingu, et arendada IT- ja tehnoloogiaharidust tüdrukute hulgas kõigis kooliastmetes.

Viis aastat tegutsenud HK Unicorn Squad on seni pakkunud tehnoloogiaõpet alg- ja põhikooli tüdrukutele ning nende huviringides osaleb ligi 3000 tüdrukut.

Koos tehnikaülikooliga laiendatakse IT-, loodusteaduste ja tehnoloogiaõpet ka gümnaasiumisse jõudnud tüdrukutele, pakkudes selleks ka TalTechi õppelaborite ja lektorite ning üliõpilaste abi. Kokku soovitakse kaasata IT- ja tehnoloogiakursustele kuni 1000 gümnaasiumiõpilast.

Koos alg- ja põhikooli tehnoloogiaringides hõivatud tüdrukutega on pikaajalisem eesmärk pakkuda tehnoloogiaõpet kuni 4000 tüdrukule.  

Unicorn Squadi missioon on arendada varasest east tüdrukute huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu ja suurendada seeläbi naiste osakaalu IKT-s.

Tehnikaülikool soovib tuua ülikooli inseneri-, loodusteaduste ja IT õppekavadele rohkem naistudengeid, kes seni on eri põhjustel valinud teisi erialasid. Tehnikaülikooli avatud ülikooli juhataja Hanno Tombergi sõnul on praegu naiste osakaal nendele erialadele kandideerijate hulgas väike, kuigi tööturul on meeste ja naiste võimalused inseneriks või tarkvaraarendajaks kandideerida võrdsed.

Unicorn Squad ja tehnikaülikooli Virumaa kolledž teevad koostööd juba alates eelmisest aastast.

Koostööleping sõlmiti kuueks aastaks. 

Sajad IT-huvilised tüdrukud kogunesid Viimsisse suvelaagrisse

Sajad tehnoloogiahuvilised tüdrukud kogunesid Viimsisse suvelaagrisse. Suvelaagris osales umbes 600 tüdrukut.

11-aastane Annaliis leidis huviringi kooli kaudu. "Alguses ma käisin robootikaringis ja siis mulle ütles õpetaja, et on ka selline tüdrukutele mõeldud robootika," rääkis ta.

Nüüdseks on Annaliis huviringis käinud kolm aastat ja enda sõnul õppinud väga palju programmeerimist, mis on ka tema lemmiktegevus.

Samuti on programmeerimine Meribeli lemmik. Samas on huviring tema sõnul tore ka teistel põhjustel. "Siin saab palju uusi kogemusi, teadmisi ja sa saad arendada oma suhtlemisvõimet ja kõike sellist," loetles ta.

Mõlemad tüdrukud näevad end ka tulevikus tehnoloogiavallas tegutsemas.

"Ma tahaks võib-olla ka isegi selle õpetaja olla, sest oleks tegelikult väga lahe seda teha. Tundub väga huvitav," ütles Meribel.

Pühapäevani kestev suvelaager on samuti täis just tehnoloogiaalaseid tegevusi nagu tulekustutusroboti programmeerimine või tuuliku ehitamine.

"Igal grupil on oma juhendaja seal kohapeal, kus nad üle Eesti tegutsevad ja need juhendajad on nendega kaasas ja juhendavad samamoodi kohapealseid olevaid töötubasid ka," rääkis HK Unicorn Squadi juht Liis Koser.

Toimetaja: Karin Koppel, Liisbeth Rats, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: