Minister peatas Harno noorte kaasamise veebilehe hanke

Kristina Kallas
Kristina Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Haridus- ja noorteameti (Harno) kavandatava noorte kaasamise veebilehe riigihange tühistatakse, teatas reedel haridus- ja teadusminister Kristina Kallas (Eesti 200). Avalikuks tuleku järel kriitika ja pilgete alla langenud projekti ennast aga veel maha ei maeta.

Harno vaatab riigihanke tühistamise järel üle noorte osalusportaali loomise kava, kaasab eksperte ning täpsustab rahastamisvõimalused, seega jääb osalusportaali loomine pausile.

Kallase sõnul tuleb kõik riigi tehtavad kulutused kriitilise pilguga üle vaadata ning seada tuleb väga täpsed eesmärgid.

"Kahtlemata tuleb noori ühiskondlikesse aruteludesse kaasata, kuid seda ei tee veebileht, vaid noortele õiguste andmine. Soovitasin Harnol väljakuulutatud veebiplatvormi hanke peatada, et üle vaadata projekti raames plaanitavad tegevused ja konsulteerida täiendavalt ekspertidega, kes aitaksid noorte kaasamise jaoks parimaid viise välja pakkuda," ütles Kallas. 

Veebiplatvormi loomine on osa Harno projektist "Nutikad lahendused noorsootöös", mida rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra riigi toetustest. Platvormi loomise hanke eeldatav maksumus oli 275 000 eurot, kuid see sai avalikult laia kriitikat.

ERR kirjutas juuli lõpus, et Harnol on plaan luua eraldi veebiplatvorm noorte kaasamiseks kohalikul tasandil, kus saab teha ettepanekuid erinevate projektide loomiseks. Projekte oleks noored saanud ka ise hinnata. Veebileht pidi plaani järgi valmima tuleva aasta aprillis.

Kallas ütles möödunud nädalal, et projekti tuleb küll võib-olla muuta, kuid kuna selle rahastus on planeeritud suurema projekti raames Norrast, siis pole temal ministrina voli hakata rahastust ümber vaatama.

Projektile tuli kriitikalt ka valitsuse seest, kui rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond) ütles, et kokkuhoiukohti otsides tuleks seesuguste suurte projektide rahastusskeemid üle vaadata.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: