X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Juhtivad koalitsioonipoliitikud distantseeruvad presidendi väitest

{{1701948000000 | amCalendar}}
President Alar Karise pressikonverents
President Alar Karise pressikonverents Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Juhtivad koalitsioonipoliitikud lükkasid tagasi president Alar Karise väite, nagu oleks keegi neist riigikogus toimuva punnseisu lahendusena välja pakkunud peaminister Kaja Kallase tagasiastumist.

President Alar Karis kohtus teisipäeval ja kolmapäeval parlamendierakondade esindajatega ja kutsus selle järel kokku pressikonverentsi, kus muuhulgas ütles: "Aga oli ka erakonnajuhte, ja mitte ainult opositsioonist, kes arvasid, et peaministri tagasiastumine võiks olla üheks lahenduseks, et siit edasi minna."

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil küsis ERR-i ajakirjanik Madis Hindre, kes oli see koalitsioonierakonna juht, kes presidendile sellise võimaluse välja käis.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et tema see ei olnud, sest tema presidendiga ei kohtunudki.

"Mina presidendi juures ei käinud. Mul sellist võimalust ei olnud. Mina seda kindlasti öelnud ei ole. Ma väga ei usu, et keegi teine meilt seda ka ütlemas käis," sõnas Läänemets.

SDE-d esindas presidendi juures nende riigikogu fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski.

Eesti 200 aseesimees Kristina Kallas ütles, et ka tema ei käinud presidendi juures. "Hästi ei usu, et see tuli sealt. Eks seda peab president ise täpsustama," ütles Kallas.

Eesti 200 esindas presidendi juures nende parlamendifraktsiooni esimees Toomas Uibo.

Peaminister ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et teiste koalitsioonierakondade esimehed kinnitasid ka talle, et keegi sellise sõnumiga presidendi ees ei esinenud.

"Me hommikul istusime koalitsioonierakondade esimeestega ja seal siis koalitsioonierakondade esimehed ütlesid, et nad küsisid nende inimeste käest, kes presidendiga kohtumas käisid. Et ei olnud sellist sõnumit," ütles peaminister Kaja Kallas.

President Alar Karisega kohtusid opositsioonist Isamaa esimees Urmas Reinsalu, Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart ja EKRE esimees Martin Helme. Koalitsiooni poolelt kohtusid presidendiga Erkki Keldo (Reformierakond), Toomas Uibo (Eesti 200) ja Jevgeni Ossinovski (SDE). Eelmisel nädalal kohtus president ka riigikogu esimehe Lauri Hussariga (Eesti 200).

Kuna tekkinud on pentsik sõna-sõna vastu olukord, saatis ERR presidendi kantseleisse täpsustava päringu küsimusega, millise koalitsioonierakonna esindaja ja kes konkreetselt käis riigikogu punnseisu lahendamise võimalusena välja peaministri tagasiastumise.

Presidendi kantselei kommunikatsiooniosakonnast vastati ERR-ile järgmist: "Vabariigi Presidendi algatusel toimunud sisepoliitika arutelul, kus riigipea kohtus kõigi parlamendierakondade esindajatega, esitasid poliitikud erinevaid ideid, mis võiksid viia riigikogu normaalse töö taastamiseni või sellele kaasa aidata. Kõik need olid usalduslikud vestlused, mille puhul ei pea võimalikuks hakata siduma kokku presidendi külaliste nimesid ja täpseid tsitaate."

Neljapäeva õhtul on võimalik presidendil ja ministritel asjad omakeskis selgeks rääkida, kui toimub presidendi ja valitsuse ühine jõuluõhtusöök.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: