X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tsahkna soovib ka Eestis armeenlaste massitapmise kuulutamist genotsiidiks

Välisminsiter Margus Tsahkna Armeenias genotsiidi mälestusmärgi juures.
Välisminsiter Margus Tsahkna Armeenias genotsiidi mälestusmärgi juures. Autor/allikas: Välisministeerium / Flickr

Armeenias visiidil viibiv välisminister Margus Tsahkna ütles, et Eesti peab tunnustama Armeenia genotsiidi.

"Eestlased on Armeenia inimestele võlgu selle eest, et me ei ole tunnustanud genotsiidi nende rahva vastu," ütles Tsahkna kohtumisel Armeenia välisministri Ararat Mirzojaniga. 

"Tänases maailmas, kus Euroopas toimub agressioon teise riigi vastu ning Venemaa küüditab Ukraina lapsi, ei tohi me aga unustada ja jätta tähelepanuta ajalugu ning sellise käitumisega leppida," vahendas välisministeeriumi pressiteenistus Tsahkna sõnu.

Armeenia genotsiid toimus 1915. aastal, mil Osmanite riigis armeenlasi süstemaatiliselt hävitati ja deporteeriti ning mille käigus hinnanguliselt hukkus ligi 1,5 miljonit armeenlast.

Armeenia rahvusliku instituudi andmeil on armeenlaste tapmise genotsiidiks tunnistanud 32 riiki, nende hulgas ka USA, Venemaa ja 17 Euroopa Liidu riiki, kaasa arvatud Läti ja Leedu.

Armeenlaste massitapmise genotsiidiks tunnistamise vastu on Türgi, millega heade suhete hoidmiseks väidetavalt mõned riigid ei ole genotsiidi tunnustamise otsust teinud.

Eelmise aasta aprillis saatsid Eesti rahvusvähemuste ühenduse esindajad pöördumise riigikogu tollasele esimehele Jüri Ratasele, milles kutsusid parlamenti armeenlaste genotsiidi tunnustama.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: