X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Netanyahu loetles rahu tingimusi

{{1703566920000 | amCalendar}}
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu külastamas Iisraeli sõdureid Gazas.
Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu külastamas Iisraeli sõdureid Gazas. Autor/allikas: SCANPIX/ZUMA PRESS/XINHUA/GPO/AVI OHAYON

Iisraeli kaitseminister vihjas löökidele Iisraeli vaenlaste pihta Iraagis, Jeemenis ja Iraanis. Netanyahu loetles rahu tingimusi. Iisraeli peaminister külastas Gazat ja lubas võitluse hoogustumist. Iisrael jätkas esmaspäeval rünnakuid Gaza sektorile.

Oluline 26. detsembril kell 13.58:

- Iisraeli kaitseminister vihjas löökidele Iisraeli vaenlaste pihta Iraagis, Jeemenis ja Iraanis;

- Netanyahu loetles rahu tingimusi;

- Netanyahu külastas Gazat ja lubas võitluse hoogustumist;

- Iisrael jätkas esmaspäeval rünnakuid Gaza sektorile.

Iisraeli kaitseminister vihjas löökidele Iisraeli vaenlaste pihta Iraagis, Jeemenis ja Iraanis

Iisraeli kaitseminister Yoav Gallant vihjas teisipäeval, et Tel Aviv on juba vastanud sellele korraldatud rünnakutele vastulöökidega Iraagis, Jeemenis ja Iraanis. Tegemist on kinnitusega, et Iisraeli sõda Hamasiga võib laieneda teistesse piirkondadesse.

"Me oleme mitme rindega sõjas ning meid rünnatakse seitsmel rindel: Gaza, Liibanoni, Süria, Läänekalda, Iraagi, Jeemeni ja Iraani poolt. Oleme juba vastanud neist kuuel rindel," ütles Gallant Iisraeli seadusandjatele.

On teada, et lisaks maapealsele operatsioonile Gazas on Iisraeli kaitsevägi vastanud Liibanonist ja Süüriast pärit Hezbollah' rünnakutele. Samuti korraldasid Iisraeli relvajõud reide okupeeritud Läänekaldal.

Iisrael pole veel avalikult teatanud vasturünnakutest Jeemenis, Iraagis ja Iraanis. Jeemenis tegutsevad huthi mässulised on rünnanud juba 15 kaubalaeva Punasel merel, millest on osad seotud Iisraeliga. Samuti on mässulised lasknud välja droone Iisraeli pihta.

Iraagist pärines Iraani toetatud rühmituse välja lastud droon, mis sihtis Eilati linna Lõuna-Iisraelis.

Iraan on aga toetanud aastakümneid Iisraeli-vastaseid rühmitusi nagu Hamas ja Hezbollah.

Netanyahu loetles rahu tingimusi

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu loetles kolm tingimust, ilma milleta ei saa tema sõnul olla rahu Iisraeli ja Gaza vahel.

"Hamas peab olema hävitatud, Gaza peab olema demilitariseeritud ja Palestiina ühiskond peab olema deradikaliseeritud," kirjutas peaminister oma arvamusartiklis ajalehes The Wall Street Journal.

Netanyahu avaldus seab kahtluse alla Egiptuse pakutud relvarahu plaani, mis näeks ette pantvangide vabastamist vastutasuks Iisraeli sõjaväe lahkumise eest Gazast.

Netanyahu külastas Gazat ja lubas võitluse hoogustumist

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu külastas esmaspäeval Gaza sektorit ja lubas hoogustada armee pealetungi sellel palestiinlaste alal, teatas tema partei.

"Ma just tulin tagasi Gazast, me ei peatu, me jätkame võitlust ja me hoogustame võitlust lähipäevil. See saab olema pikk sõda, mis ei ole lõpu lähedal," tsiteeriti Likudi avalduses Netanyahu sõnu.

Iisrael jätkas esmaspäeval rünnakuid Gaza sektorile

Äärmusrühmituse Hamasi terviseministeeriumi teatel sai öistes õhulöökides sektori põhjaosas asuvale Khan Younise linnale surma 18 inimest.  Esmaspäeva varahommikul hukkus Gaza keskosas Al-Zuwaida piirkonnas Iisraeli rünnakus vähemalt 12 inimest.

Hamasi juhitava Gaza sektori tervishoiuministeerium väitis enne seda, et pühapäeva hilisõhtul põgenikelaagris kolme maja tabanud Iisraeli õhurünnakus sai surma kümneid inimesi.

Algselt teatas ministeerium 45 hukkunust. Veidi hiljem räägiti juba 68 ohvrist.

Ministeeriumi andmetel hävitas rünnak Palestiina territooriumi keskel asuva Al-Maghazi laagri majad.

Uudisteagentuur AFP ei ole esialgu suutnud informatsiooni iseseisvalt kontrollida.

Iisraeli relvajõud teatasid uudisteagentuurile AFP, et nad alles kontrollivad informatsiooni.

Armee teatas teisipäeval, et Iisraeli sõjas islamiäärmusliku Hamasi vastu on Gaza sektoris hukkunud 158 sõdurit. 

Laupäev oli Iisraeli armee jaoks 27. oktoobril alanud maavägede operatsiooni üks ohvriterohkemaid, kui kokkupõrgetes sai surma üheksa Iisraeli sõdurit.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: AFP/BNS/BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: