Euroopa Komisjon kinnitas, et järgmisel nädalal tehakse uus pagulaskvoote puudutav ettepanek

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans Autor/allikas: ERR/Martin Dremljuga

Euroopa Komisjon kinnitas, et president Jean-Claude Junckeril on kavas järgmisel nädalal teha ametlik ettepanek, mis puudutab Ungarisse, Itaaliasse ja Kreekasse saabunud varjupaigataotlejate kvootide alusel ümber paigutamist teistesse liikmesriikidesse.

"President Juncker teatab järgmisel nädalal täiendatud ettepanekust inimesi ümber paigutada, eriti puudutab see kõige rohkem surve alla jäänud riike, nagu Kreeka, Itaalia ja Ungari," rääkis Kosi saarel olukorraga tutvunud Komisjoni asepresident Frans Timmermans Reutersi teatel ajakirjanikele.

"Taas kord teeme me liikmesriikidele ettepaneku tagada see, et meil on ümberpaigutamise mehhanism, mis reaalselt rakendaks Euroopa solidaarsust ja kindlustaks selle, et inimesed, kes Euroopasse saabuvad, liikmesriikide vahel ära jaotatakse. Komisjon kavatseb seda järjekindlalt rõhutada. Ma olen veendunud, et me jõuame tulemusteni," selgitas ta.

Juunis lükkasid liikmesriikide juhid tagasi Junckeri sarnase ettepaneku, mis puudutas 40 000 varjupaigataotleja ümberpaigutamist Itaaliast ja Kreekast kohustuslike kvootide alusel. Praegune ettepanek puudutab aga väidetavalt kuni 160 000 inimest ning abi vajavate riikide hulka on lisandunud vahepeal Ungari.

Komisjoni uuest ettepanekust kirjutasid lekitatud dokumentidele viidates eile mitmed Euroopa ajalehed. Näiteks Briti ajalehe The Daily Mail andmetel soovitakse, et Eesti võtaks vastu 3256 inimest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: