Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

HS: selgumas on Tallinna-Helsingi tunneli Soome-poolsed peatused

Helsingi-Vantaa lennujaam.
Helsingi-Vantaa lennujaam. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ajaleht Helsingin Sanomat (HS) kirjutab, et Tallinna-raudteetunneli reisiliikluse peatuste asukohad on selgumas - nendeks võivad saada Helsingi kesklinn, Pasila ja lõppjaam oleks Helsingi-Vantaa lennujaamas.

FinEst Linki uuringu projektijuht Kari Ruohonen ütles HS-ile, et projektis on määratletud nii tunneli marsruut koos peatuste, terminalide ja ladudega.

"Avaldamiskõlbulikku kavandit siiski veel pole. Seda praegu viimistletakse," lisas ta.

Euroopa Liidu poolt rahastatud tunneli ametlik eeluuring valmib järgmise aasta veebruaris, et ehitustegevus saaks alata 2030-ndatel aastatel. FinEst Linki projekti on praegu kaasatud Helsingi ja Tallinn, Uusimaa regioon ja Harju maakond, samuti Soome ja Eesti riik.

Angry Birdsi videomängu loonud ettevõtte Rovio asutaja ja endine omanik Peter Vesterbacka ning tema koostööpartnerid on pakkunud välja ka teist marsruuti, mis paigutaks peatuse ka Espoosse Keilaniemi piirkonda. Ruohonen ei lükka ka seda võimalust täielikult tagasi.

"Nad saavad kõik põhiandmed ja arvutused, mida me koostame. Nad võivad nende põhjal omad variandid esile tuua," rääkis projektijuht.

Ametlikus uuringus on ka välja pakutud, et terminalid võiksid asuda lennujaama piirkonnas, kust on hea ühendus ülejäänud Soomega.

Samuti prognoositakse uuringus võimalikku reisijate arvu 2050. aastani. Ruohoneni sõnul on prognoosid üsna sarnased nende hinnangutega, mis on Prantsusmaad ja Inglismaad ühendava Eurotunneli puhul juba teoks saanud.

"Ka meie prognoosime, et reisijate arv kahe- või kolmekordistub. Seda poleks näha praeguses laevaliikluses, mida oleks endiselt edukas. Reisiliikluse kasv liiguks lihtsalt raudteele," rääkis Ruohonen.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: