Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Majandusministeerium jääb alternatiivse tunneliidee suhtes äraootavaks

Vesterbacka tunneli lõppjaam asuks Vantaa lennujaamas.
Vesterbacka tunneli lõppjaam asuks Vantaa lennujaamas. Autor/allikas: Finavia

Majandusministeerium on siiani arvestanud Tallinna-Helsingi tunneli rajamisel riikliku versiooniga, Soome ettevõtja Peter Vesterbacka alternatiivse tunneli suhtes jääb ministeerium napisõnaliseks.

ERR uuris majandusministeeriumilt, mida nad arvavad Soome ettevõtja Peter Vesterbacka alternatiivsest Tallinna-Helsingi tunneliideest, mida ärimees lubab juba järgmisest aastast ehitama hakata, tähtajaga 2024. aasta jõulud.

Ettevõtja kaasaks 70 protsendi ulatuses Hiina kapitali, ülejäänu tuleks Soome investoritelt. Kokku hindab Angry Birdsi mängu looja tunneliprojekti maksumuseks 15 miljardit eurot.

Samal ajal on Eesti ja Soome riiklikul tasemel nö ametliku tunneli rajamist arutanud ja uuringute näol eeltöid teinud.

Majandusministeerium jääb alternatiivse plaani kommenteerimisel diplomaatiliseks.

"Vesterbacka ideed nii tehnilise lahenduse kui rahastamismudeli osas on huvitavad, kuid ei võimalda veel väga tugevat seisukohta kujundada. Selleks on meil detailsemat infot veel liiga vähe. Küll aga võib öelda, et alternatiivide väljapakkumine on parima lahenduse leidmiseks väga vajalik ja toetame kindlasti lõppkokkuvõttes parima lahendusega edasi minekut," kommenteeris transpordi arengu ja investeeringute osakonna peaspetsialist Eva Killar.

Kui suured ja olulised positiivsed algatused tehakse tavaliselt teatavaks või kommenteeritakse ministri tasemel, siis asjaolu, et Vesterbacka ideed kommenteerib peaspetsialist, on indikaatoriks, et väga tõsiselt soomlase välja käidud alternatiivi ministeeriumis võtta ei pruugita.

Ministeerium ise on koos veel viie organisatsiooniga osaline FinEst Linki projektis, mis avaldab oma eeltöö tulemused veebruari algul. Geoloogiliste uuringutega on riikide ühisprojekt nüüdseks lõpetatud.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: