Iraani armee teatas valmisolekust rahutusi maha suruda

Foto: Nima Najafzadeh/AFP/Scanpix

Ehkki Iraani politseiüksused on valitsusvastased rahutused juba maha surunud, on ka sealne armee valmis vajadusel appi tõttama, ütles Iraani kindralmajor Abdolrahim Mousavi.

Valitsusvastased protestid puhkesid nädala eest Iraani suuruselt teises linnas Mashhadis majandusraskuste tõttu. Eelkõige valmistab inimestele tuska noorte tööpuudus ja korruptsioon, vahendas Reuters.

Mousavi ütles neljapäeval, et politsei on rahutused, milles hukkus 21 inimest, juba maha surunud, kuid armee on valmis vajadusel samuti sekkuma.

Kolmapäeval kuulutas Iraani eliitjulgeolekujõududeks peetava Iraani revolutsioonilise kaardiväe juht kindralmajor Mohammad Ali Jafari, et mässajad on lüüa saanud.

Samal päeval toimusid mitmetes linnades ka meeleavaldused režiimi toetuseks.

Venemaa: USA ärgu Iraani asjadesse sekkugu

Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov soovitas TASS-i teatel USA-l mitte sekkuda sündmustesse, mida Moskva nimetab Iraani siseasjadeks.

Türgi presidendi Recep Tayyip Erdogani pressiesindaja Ibrahim Kalin ütles Ankaras toimunud pressikonverentsil, et kuigi Iraani kodanikel on õigus meelt avaldada, ei ole võimalik tolereerida tegusid, mis põhjustavad inimohvreid ja vara kahjustamist.

USA president Donald Trump on väljendanud oma toetust meeleavaldajatele.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: