Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reinsalu tagasi ei astu: minu vabandus oli siiras

{{1516611360000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Isamaa ja Res Publica Liit toetas fraktsiooni koosolekul Urmas Reinsalu jätkamist justiitsministri ametis. Reinsalu ise kinnitas, et tema vabandus oli siiras.

"Meil ei ole tööalaselt Urmas Reinsalule etteheiteid. Samuti vabandas ta oma sõnakasutuse eest seoses Tiit Ojasoo juhtumiga. Meie arvates oli see vabandus siiras ja piisav," ütles ERR-ile IRL-i riigikogu fraktsiooni aseesimees Priit Sibul.

IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder lisas, et erakond kavatseb ära oodata, kas opositsioon üldse jõuab umbusaldusavalduse esitamiseni.

"Vestlesin Jevgeni Ossinovskiga (Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees  -toim) reede õhtul ja ta kinnitas, et jah, sotsiaaldemokraadid on koalitsioonis ja umbusaldusavaldusega kaasa ei lähe. Aga, nagu me teame, on üksikud Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liikmed avaldanud erinevaid seisukohti. Esmaspäeval kell 13 on koalitsiooninõukogu. Õhtul on nii IRL-i kui ka sotside juhatused (sotsid otsustasid juhatuse kokku kutsuda siiski kolmapäeval - toim), küllap õhtuks on asjad selgemad."

Urmas Reinsalu ütles ERR-ile, et andis esmaspäeva hommikul fraktsioonikaaslastele ülevaate oma sõnakasutuse kohta, aga ka selle kohta, millised on olnud tema tegevused ministrina lähisuhtevägivalla tõkestamisel. Reinsalu kinnitusel leidsid erakonnakaaslased ühemõtteliselt, et ta peab oma tööga jätkama. Ühtlasi kinnitas Reinsalu, et tema vabandus oli siiras.

"Minu vabandus oli siiras. Avaldasin kahetsust. Ma saan aru, millisesse konteksti see asetus. Ma ei kujuta ette, et saaksin ametis jätkata kui möönaksin seda tõlgendust, mis mu sõnavõtule on omistatud. Ma kordan ühemõtteliselt üle: naistevastane vägivald ja perevägivald ei saa olla üheski kontekstis tolereeritav."

IRL-i eestseisus toetab Reinsalut

IRL-i eestseisus avaldas esmaspäeval korralisel koosolekul üksmeelselt toetust Reinsalu tegevusele ministrina. Ühtlasi otsustas eestseisus, et Reinsalu peab justiitsministriametis jätkama.

IRL-i aseesimehe Andres Metsoja sõnul on Reinsalu teinud IRL-i poliitikuna head tööd.

"Üks lauseosa, mille ümber on täna tekitatud tohutu ülereageerimine, ei saa olla hea ja tööka ministri tagandamiseks piisav põhjus," märkis ta.

"Selles kontekstis, mis puudutab perevägivalda, on konkreetselt justiitsminister Urmas Reinsalu Pärnumaal algatanud väga vajaliku pilootprogrammi koduvägivalla lahendamiseks, kus vägivallatseja peab kodust lahkuma, mitte ohver. Pärnumaa politseiametnikel on täna sellega käed tööd täis," selgitas Metsoja.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: