Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

PPA: Eesti-Vene maismaapiir on täies ulatuses tähistatud

Eesti idapiir.
Eesti idapiir. Autor/allikas: Arved Breidaks/Valgamaalane/Scanpix

Eesti maismaapiir Venemaaga sai eelmise aasta lõpuks täies ulatuses tähistatud, kinnitas politsei- ja piirivalveamet (PPA).

"Maismaapiiri kõikide piiripostide asukohad Kagu-Eesti piirilõigus on tähistatud ja 2017. aasta lõpuks oli paigaldatud kõik 567 piiriposti," ütles PPA pressiesindaja.

Peipsi järvistul ja Narva veehoidlal lõppes piirirežiimi tähistamine 2017. aasta kevadel ja selle käigus lasti vette 176 toodrit.

"Narva jõe kaldal ja väikesaartel on 144 piiriposti asukohad eeltähistatud ning paigaldatud on 39 piiriposti. Tööd lõpetatakse 2018. aasta esimeses pooles," ütles PPA pressiesindaja.

Eesti-Vene maismaapiiri osa pikkus on 135,6 kilomeetrit, millest 101 kilomeetrit on sood ja rabad. Järvepiir Peipsil on 124,2 kilomeetrit ning piir Narva jõel 76,4 kilomeetri pikkune.

Neljapäeval sai avalikuks, et PPA kalkulatsiooni kohaselt läheb idapiiri väljaehitamine varasemalt väljaöeldust üle 2,5 korra kallimaks.

2015. aastal nimetatud 79 miljoni euro asemel teatas PPA nüüd, et hind kallineb 118 miljoni euro võrra, 197 miljoni euroni.

PPA selgituste kohaselt tingib kallinemise raske maastik, keeruline pinnas, uute juurdepääsuteede ja elektriliinide rajamise vajadus, täiendavate maade võõrandamine, mida esialgset indikatiivset hinda pakkudes ei osatud nii täpselt arvesse võtta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: