Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokuratuur jättis Herkeli ja Raidi kaebuse PBK asjas menetlusse võtmata

Andres Herkel.
Andres Herkel. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Prokuratuur jättis Vabaerakonna liikme Andres Herkel ja aktivist Juku-Kalle Raidi tehtud avalduse Tallinna ja telekanali Pervõi Baltiiski Kanal (PBK) kohta menetlusse võtmata.

"Riigiprokuratuur ei suuda praeguse seadusandluse puhul näha asja nii, nagu paljud kodanikud näevad ja ka mina näen, siis on mul Riigikogu liikmena kohustus otsida võimalusi seaduste muutmiseks," teatas Herkel.

Herkeli ja Raidi 8. veebruaril prokuratuurile esitatud kuriteoteate kohaselt oli propagandistlik saade "Vene küsimus" 2017. aasta esimesel seitsmel kuul eetris kuuel korral, aga kampaania ajal augusti lõpust valimispäevani kaheksal korral.

Keskerakonna esindajad esinesid selles saates 23 korral, teiste erakondade ja valimisliitude esindajad kuuel korral. Saatesse „Tere hommikust Tallinn“ ei kutsutud teiste erakondade esindajaid üldse, seisis teates.

"On alust arvata, et Tallinna linna eelarveliste vahendite eest PBK-lt tellitud saadete puhul on tegemist Keskerakonna poolt keelatud annetuse tegemise või selle vastuvõtmisega suures ulatuses," märkisid Herkel ja Raid kuriteoteates ning leiavad, et eelkirjeldatut tuleb käsitleda karistusseadustiku mõistes erakonnaalase süüteona.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: