X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kahtlustus: Ozdojev ähvardas ärimeest tšetšeenide tapva kättemaksuga

Ahmed Ozdojev (pildil soniga).
Ahmed Ozdojev (pildil soniga). Autor/allikas: Õhtuleht/Scanpix

Keskkriminaalpolitsei kahtlustuse kohaselt ähvardas Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojev Venemaalt pärit ettevõtjat 3,5 miljoni USA dollari mittemaksmisel tapmisega.

Kahtlustuse kohaselt ütles Ozdojev (48) äritüli lahendamisel Vene ärimehele, et "tšetšeenid tulevad ja tapavad kõik ära".

Kuigi Harju maakohus andis loa võtta Vene kodanik Ozdojev 14. veebruaril vahi alla, leidis kohus, et Ozdojevi puhul pole tõenäoline tema pakku minek.

Maakohus arvestas asjaoluga, et Ozdojev on eelnevalt alati oma Venemaa reisidelt Eestisse naasnud, kus tal on alaline elukoht.

Riigiprokurör Eve Olesk leidis, et antud kriminaalasja raames on siiski vaja võtta arvesse võimalus, et Vene kodanikuna võib Ozdojev kriminaaluurimise ja kohtu eest pakku minna ning vaidlustas maakohtu määruse Tallinna ringkonnakohtus, et see pakku minemise võimalus tema vahistamise alusena määrusesse lisada.

Keskkriminiaalpolitsei pidas veebruari keskel kinni tuntud ärimehed Hubert Hirve (59) ja Pavel Gammeri (54), kuna kahtlustab neid kuritegeliku ühenduse juhtimises.

Seoses sellega peeti kinni ja esitati kahtlustus ka Ozdojevile, tuntud vandeadvokaadile Viktor Särgavale (35), samuti rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukasele (44) ning kunagisele kaitsepolitseinikule Viljar Subkale (49) ja veel mitmele inimesele.

Maakohus lubas veebruari keskel kahtlustatavana vahistada seitse inimest.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: