Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus jättis Gammeri ja Hirve kaaskahtlustatava vahi alla

Keskkriminaalpolitsei
Keskkriminaalpolitsei Autor/allikas: PM/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus ei vabastanud neljapäeval 50 000 euro suuruse kautsjoni vastu vahi alt ärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri väidetavasse kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatavat Ardo Vilbret.

Ringkonnakohus ei rahuldanud vandeadvokaat Sven Sillari määruskaebust ja jättis Vilbre vahi alla. Kaitsja taotles kolmapäeval ringkonnakohtus Vilbre vabastamist kuni 50 000 euro suuruse kautsjoni vastu.

Esmaspäeval ei vabastanud ringkonnakohus veebruari keskel kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatavana vahistatud ettevõtjat Hubert Hirve 200 000 euro suuruse kautsjoni vastu.

Veebruari keskel lubas maakohus vahistada Hirve, tema äripartneri Pavel Gammeri, samuti Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi ja veel neli inimest.

Kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava ning keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukase, samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: