Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ringkonnakohus hindas Ozdojevi soovi Eestist pageda tõenäoliseks

Ahmed Ozdojev (pildil soniga).
Ahmed Ozdojev (pildil soniga). Autor/allikas: Õhtuleht/Scanpix

Tallinna ringkonnakohus leidis erinevalt maakohtust, et Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Venemaa kodaniku Ahmed Ozdojevi puhul on tõenäoline tema soov hakata kriminaaluurimisest kõrvale hoiduma.

Kuigi maakohus võttis Ozdojevi (48) 14. veebruaril seoses ühelt Vene ärimehelt üle 3,5 miljoni USA dollari väljapressimises kahtlustatavana vahi alla, siis jäi määrusest välja tema poolt uurimisest kõrvale hoidumise võimalus ehk pakku minek.

Maakohus arvestas asjaoluga, et Ozdojev on eelnevalt alati oma Venemaa reisidelt Eestisse naasnud, kus tal on alaline elukoht ning põhjendas vahistamise vajadust tema poolt uute kuritegude toimepanemise välistamiseks.

Riigiprokurör Eve Olesk leidis, et Ozdojevi puhul tuleb kohtumääruses vahistamise põhjendusena ära märkida ka kriminaalmenetlusest kõrvalehoidumise oht ning vaidlustas seetõttu määruse ringkonnakohtus.

Keskkriminaalpolitsei kahtlustuse kohaselt ähvardas Ozdojev Venemaalt pärit ettevõtjat 3,5 miljoni USA dollari mittemaksmisel tapmisega.

Kahtlustuse kohaselt ütles Ozdojev äritüli lahendamisel Vene ärimehele, et "tšetšeenid tulevad ja tapavad kõik ära".

Keskkriminiaalpolitsei pidas veebruari keskel kinni tuntud ärimehed Hubert Hirve (59) ja Pavel Gammeri (54), kuna kahtlustab neid kuritegeliku ühenduse juhtimises.

Seoses selle kriminaalasjaga peeti kinni ja esitati kahtlustus ka Ozdojevile, tuntud vandeadvokaadile Viktor Särgavale (35), samuti rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukasele (44) ning kunagisele kaitsepolitseinikule Viljar Subkale (49) ja veel mitmele inimesele.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle 3,5 miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: