Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saaremaa tahab riigi toel üürikortereid ehitada

Madis Kallas vabariigi aastapäeval Kuressaares peetud paraadil kõnet pidamas.
Madis Kallas vabariigi aastapäeval Kuressaares peetud paraadil kõnet pidamas. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Saaremaa vald on esitnud maaametile päringu, kas riik oleks valmis ühe Kuressaares, Ida-Niidu elamurajoonis oleva vaba riigimaa krundi vallale võõrandama, et Saaremaa vald saaks sinna ehitada riigi toel umbes 20 üürikorterit.

Saaremaa vallavanem Madis Kallas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Saaremaa vald tahab kindlasti osaleda riigi poolt arendatavas üürikorterite programmis.

Üürikorterite vajadus on Kuressaares suur ja see on kohati pidurdama hakanud lausa Saaremaa majandust. Riigilt küsitav elamumaa oleks üürimaja rajamiseks kõige sobilikum.

"Ettevõtjad on käinud juba kaks kuni kolm aastat nii Kuressaare linnas kui valdades rääkimas, et nad võiksid oma ettevõtlust laiendada ja töötajaid ka mandrilt siia meelitada. Aga väga suur probleem on Saaremaal korteritega ja just üürikorteritega," ütles Kallas.

"Sellest hakkas see asi pihta. Ja nüüd, kus vastav meede on valitsuse poolt välja töötatud, arvan, et õige aeg on ka Saaremaa vallal sellesse protsessi sisse muinna," sõnas vallavanem.

"Kuskil 20 üürikorterit võiks tulla, mida vald hakkaks majandama. Hoone suurus saab olmea 1000-1500 ruutmeetrit, ehk võttes ehituse hindasid praegu, siis see oleks selline 1,5 miljoni euro suurune projekt. Ja kui kulud riigiga pooleks jagada, siis Saaremaa valla osa võik olla hinnanguliselt 750 000," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: