X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Advokaat taotleb Pavel Gammeri vahi alt vabastamist

Kaitsja vaidlustas Tallinna ringkonnakohtus kuritegeliku ühenduse juhtimises kahtlustatava ärimehe Pavel Gammeri vahistamise.

Vandeadvokaat Raivo Laus taotleb Harju maakohtu 15. veebruari määruse tühistamist ning Gammeri (54) vahi alt vabastamist.

12. märtsil taotles koos Gammeriga vahistatud äripartneri Hubert Hirve (59) kaitsja Sven Sillar tema vabastamist 200 000 euro suuruse kautsjoni vastu, kui kohus sellega nõus ei olnud.

Veebruari keskel lubas maakohus vahistada Hirve, tema äripartneri Pavel Gammeri, samuti Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi (48) ja veel neli inimest.

Kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava (35) ning keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukase (44), samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka (49).

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu.

Kahtlustuse kohaselt kasutati lisaks füüsilistele isikutele kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid.

ERR-ile teadaolevalt sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: