Kaitseminister Jüri Luik moodustab riigireetmise uurimiseks komisjoni

Jüri Luik.
Jüri Luik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kaitseminister Jüri Luik teatas, et moodustab komisjoni, mille ülesandeks on tegeleda riigireetmise ennetamisega ja kolmapäeval avalikuks tulnud juhtumi tausta uurimisega.

"Loon komisjoni, mille eesmärk on tuvastada tekitatud kahju ulatus, meetmed selle kahju vähendamiseks ja tulevaste riskide maandamiseks. Komisjoni hakkab juhtima kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk," teatas kaitseministeerium.

Luik lisas, et kahe riigireetmises kahtlustatava kinnipidamine annab tõestust Eesti vastuluure ja pädevate asutuste tugevusest ning kompromissitusest riigivastaste kuritegude vastu võitlemisel.

"Tegu on erakordselt häiriva ja kahetsusväärse juhtumiga. Uurimine käib ning kriminaalasja menetlevad riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet, kes uurimise ajal juhtunut kommenteerida saavad," rääkis Luik.

Seoses riigireetmises kahtlustavate Deniss Metsavasi ja Pjotr Volini kinnipidamisega tegi avalduse ka peaminister Jüri Ratas. Valitsuse pressibüroo vahendusel teatas Ratas: "Kahe Eesti kodaniku kinnipidamine riigireetmises kahtlustatavatena on sügavalt häiriv juhtum. Riigireetmine on üks rängemaid kuritegusid, sest salaja ja vaenulikult tegutsedes on petetud kõigi Eestimaa inimeste ning meie liitlaste usaldust."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: