Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski: maksumaksja raha eest PBK-st saadete tellimine tuleks lõpetada

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: ERR

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) peaministri ülesannetes ütles riigikogus, et PBK-st maksumaksja eest saadete tellimine on lubamatu ja see tuleks lõpetada.

"See, et Tallinna linn on Tallinna maksumaksja vahendeid kuritarvitanud erinevatel aegadel, selleks et tellida selle raha eest saateid, reklaame, mis oma olemuselt on osutunud selle erakonna valimiskampaania või mainekampaania osaks, on kindlasti taunimist väärt," ütles Ossinovski vastates vabaerakondlase Andres Herkeli küsimusele.

Herkel küsis ka võimaluste kohta näiteks Mihhail Kõlvartilt PBK-sse kulutatud raha tagasi nõuda. Ossinovski märkis, et selle uurimisega, kas on esinenud ebaseaduslikku rahakasutust, tegeleb Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK).

Andres Herkel jätkas. "Minu küsimus on see. Kui nüüd ajakirjanduslikes allikates ringlev informatsioon selle kohta, et nonde kolme telesaate puhul jagatakse suuniseid mitte ainult Tallinna Linnavalitsuselt, vaid ka Stenbocki majast, peaministri büroost töötajate kaudu, ka tema on seal päris palju esindatud olnud, siis mida te ütlete Jüri Ratasele? Mis tuleks ette võtta ja millised sammud ikkagi ja milline hinnang peaks olema peaministri poolt, et see olukord muutuks?"

"Jah, ma olen selle ajakirjandusliku tekstiga tutvunud, mis selle küsimuse üles tõstatab. Ma arvan, et probleemi tuum on siiski see, et ma ei nimetanud seda, ei klassifitseerinud tegu mitte taunimisväärseks, vaid ma kvalifitseerisin selle teo avaliku ressursi väärkasutamiseks. Seda on võimalik ka reljeefsemalt öelda, aga taunimisväärne on just nimelt avaliku ressursi väärkasutus. Ma arvan, et meie hinnang moraalses mõttes on ühene ja ühesugune teiega," vastas Ossinovski Herkelile.

"Olulisem sellest, millised konkreetsed persoonid sellesse saatesse kutsutakse, on siiski see, et seda saadet tellitakse Tallinna maksumaksja raha eest. Ja see on selles olukorras lubamatu. Mina arvan, et selline praktika ei tohiks jätkuda," sõnas Ossinovski.

Ossinovski täpsustas, et kui sellel esinevad väär- või kuriteo tunnused, siis loomulikult sellesse tuleks sekkuda ka õiguslikult. "Ja ma arvan, et on kindlasti asjakohane arutada, kas Eesti õigusruum – juhul kui tänane peaks osutama ebapiisavaks – vajab mingisugust täiendamist, selleks et seda tüüpi väärkasutusi ära hoida. "

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: