Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sildam: Ossinovski ümber on väga tume udu

Sotsiaaldemokraatide hulgas on kindlasti inimesi, kes arvavad, et keegi teine võiks Jevgeni Ossinovski asemel erakonna esimees olla, ütles ERR-i poliitikatoimetaja Toomas Sildam partei kuue protsendi peale kukkunud toetuse valguses.

ERR-i uudistetoimetuse tellitud enam kui tuhande vastajaga Turu-uuringute AS-i aprillikuine küsitlus andis sotsiaaldemokraatide toetuseks kuus protsenti.

Kuu varem oli sotsiaaldemokraatide toetus kümme ja kahe kuu eest kaheksa protsenti.

Uuringujuht Juhan Kivirähk ütles, et küsitlusperioodi päris alguses oli see päev, kui Ossinovski teatas, et tema enam valitsuses töötama ei hakka, otsib omale järeltulijat.

"Tundub, et see samm jäi sotside valijale mõistetamatuks. Et kuidas saab valijate huve paremini kaitsta väljaspool valitsust kui valitsuses töötades. Kindlasti väljaspool valitsust on parem teha kampaaniat, aga valija ootab, et poliitik teeb tegusid. Ossinovski samm sai massiivse kriitika nii vastaste kui partnerite poolt ja ilmselt see mõjutas kogu õhustikku," lausus Kivirähk.

Toomas Sildam pidas oluliseks, et Ossinovski ei öelnud kohe välja, kes tema ministriportfelli üle võtab.

"Kui ta oleks öelnud, et ma lahkun ministri kohalt ja näiteks Maris Jesse on minu kandidaat uueks ministriks, siis olukord oleks teine olnud. Praegu kõik hakkisid Ossinovskit ja nii see läks," märkis Sildam.

Küsimusele, kas sotside ridades võib tekkida kiusatus esimeest veel enne valimis vahetada, vastas Sildam, et need mõtted parteis ilmselt süvenevad tänaseid numbreid vaadates.

"Kui IRL on nelja protsendi peal, siis neil Helir-Valdor Seedri pea kohale musti pilvi ei kogune, aga arvan, et Ossinovski ümber on praegu väga tume udu," ütles Sildam.

"Arvan, et sotsiaaldemokraatide hulgas on kindlasti inimesi, kes arvavad, et keegi teine võiks erakonna esimees olla. On see praegune kultuuriminister Saar või keegi teine, aga kindlasti sellised mõtted hakkavad seal liikuma. Ikkagi kuus protsenti - kujutan ette, mis meeleolu seal erakonnas valitseb," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: