Eestlane Jerevanis: kõik mõistavad, et keerulisem aeg alles algab

Foto: EBU/ERR

Armeenia pealinnas Jerevanis töötav Kristi Raidma ütles, et armeenlased on peaminister Serž Sargsjani taandumise üle õnnelikud, kuid mõistavad, et keerulisem aeg alles algab, sest opositsioon ja valitsus alustavad kolmapäeval läbirääkimisi selle üle, mida edasi teha.

Armeenia peaminister Serž Sargsjan astus pärast kümmet päeva kestnud tormilisi proteste ametist tagasi ning võimud vabastasid pühapäeval vahi alla võetud opositsioonijuhi Nikol Pašinjani ja veel vähemalt 200 protestijat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kristi Raidma sõnul on see hämmastav hetk, mil Armeenias olla.

"Seda emotsiooni, mis on tänavatel toimunud, on väga raske sõnadesse panna. Protest on olnud väga rahumeelne. Kasutatud on erinevaid viise, kuidas näidata vastumeelt sellele, et peaminister Sargsjan otsustas jätkata riigi valitsejana. Hetkel pärast peaministri tagasiastumise avaldust, see emotsioon oli absoluutselt hämmastav. See oli ootamatu, inimesed olid valmis kauem vastupanu näitama. Rõõmupisarad, tähistamine, inimesed tantsisid-laulsid tänaval, avati šampusepudeleid, õnnitleti üksteist. See on hämmastav asi, mida tõdeda ja hetk, mil olla armeenias," rääkis Raidma.

Raidma sõnul on meeleavaldajate hinnangul tekkinud ühtsustunne erinevates ühiskonnakihtides omaette võit.

"See tunne inimestes, et neil on võimalus oma riigi käekäiku mõjutada, on hämmastav," ütles Raidma.

Tema sõnul mõistavad aga kõik, et ees on pikk protsess. "Meeleavaldajate eestvedajad ja Karen Karapetjan, kes on peaministri esimene asetäitja, hakkavad kolmapäeval läbi rääkima, kuidas üleminekuperiood leiab aset ja kas toimuvad uued parlamendivalimised, mida meeleavaldajad on soovinud," ütles Raidma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: