Pašinjan: peaministri määramise ebaõnnestumisel boikotime valimisi

{{1524823200000 | amCalendar}}
Armeenia opositsioonipoliitik Nikol Pašinjan meeleavaldusel.
Armeenia opositsioonipoliitik Nikol Pašinjan meeleavaldusel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Armeenia protestiliider Nikol Pašinjan ähvardas reedel boikottida erakorralisi parlamendivalimisi, kui peaministri valimine peaks teisipäeval parlamendis ebaõnnestuma.

Ajakirjanike küsimusele, mida teeb opositsioon, kui Armeenia peaministri valimine 1. mail läbi kukub, parlament seaduse järgi laiali saadetakse ja määratakse uued valimised, vastas Pašinjan: "Tõenäoliselt boikotime."

"Korraldatakse massimeeleavaldused. Kõik valimisjaoskonnad piiratakse sisse. Need valimised kukutatakse läbi," ütles Pašinjan ajakirjanikele hotellis Marriott, kus ta pidi kohtuma läbirääkimisteks peaministri kohusetäitja Karen Karapetjaniga.

Karapetjan keeldus kõnelustest Armeenia opositsioonijuhiga

Armeenia valitsusjuhi kohusetäitja Karen Karapetjan keeldus reedel kõnelustest opositsiooniliider Nikol Pašinjaniga, kes enda hinnangul on ainus võimalik peaministrikandidaat, ütles Karapetjani pressiesindaja.

"Peaministri kohusetäitja sõnul ei saa kõnelusi, kus üks pool dikteerib kogu sisu ja teine ei saa seda teha, läbirääkimisteks pidada," sõnas esindaja.

Pašinjan näis neljapäeva õhtul välistavat igasuguse kompromissi valitsusega, kuulutades, et tema on ainus sobiv kandidaat peaministri kohale.

"Kui mind peaministriks ei valita, jääb Armeenia üldse peaministrita," ütles Pasinjan Jerevanis meeleavaldusel.

Armeenia parlamendi spiiker teatas neljapäeval, et parlament hääletab uue peaministri üle 1. mail erakorralisel istungil. 

Pašinjan: Armeenia sündmuste võrdlemine Maidaniga tuleb mõistmatusest

Pašinjan peab vääraks võrrelda Armeenia sündmusi Ukraina omadega.

"Võrdlus Ukraina, Maidaniga on mõistmatuse tulemus. Sellest ei maksa isegi rääkida," ütles Pašinjan ajakirjanikele hotellis Marriott, kus ta pidi kohtuma läbirääkimisteks Armeenia peaministri kohusetäitja Karen Karapetjaniga.

Tema sõnutsi on Jerevani sündmused "sada protsenti Armeenia protsess".

"Ja ükski luma (Armeenia münt) ei ole tulnud mingitest riikidest või organisatsioonidest. Peagi avaldame oma rahalise aruande. Meid aitasid meie oma kodanikud. Tahan samuti märkida, et meid toetab 90 protsenti Vene armeenlasi," ütles Pašinjan.

Raadio Vaba Euroopa otseülekanne:

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: