Armeenias seiskas streik kogu raudteeliikluse

{{1525247280000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Armeenias on seiskunud kogu raudteeliiklus, teatas Lõuna-Kaukaasia raudtee pressiteenistus kolmapäeval.

"Kogu raudtee peatas töö," ütles Lõuna-Kaukaasia raudtee pressisekretär Vardan Alojan.

Varem edastas kohalik meedia, et armeenlased on tõkestanud raudteeliikluse Gjumri ja Jerevani vahel.

Lisaks on teadete kohaselt suletud Jerevani-Sevani ja Armeenia-Gruusia maantee.

Üldstreigiga ühinesid ka Jerevani lennujaama töötajad

Ka Jerevani rahvusvahelise lennujaama Zvarthnotsh töötajad liitusid kolmapäeval Armeenia protestijuhi Nikol Pašinjani väljakuulutatud üldstreigiga.

Interfaxi korrespondendi teatel tuli umbes 20 erivormis inimest lennujaamast välja ja ühinesid Parakari küla elanikega, kes sulgesid lennujaama viiva tee.

Opositsioonijuht Nikol Pašinjan kutsus teisipäeva hilisõhtul üles tõkestama kolmapäevast kõik teed ja alustama üldstreiki.

"Homme kella 08:15 tõkestatakse autoteed, kuulutatakse välja üldstreik, tõkestatakse lennujaam, raudtee, kõik rahvusvahelised ja riigisisesed teed. Meie liikumine ei saa lõppeda muu kui võiduga. Homsest algavad üleüldised kodanikuallumatuse üritused. Me nõuame, et tunnistataks rahva võitu ja valitaks peaministriks rahva kandidaat," ütles Pašinjan teisipäeval Jerevanis meeleavaldusel.

Armeenia parlament ei suutnud teisipäeval valida Pašinjani peaministriks.

Pašinjan kutsus üles liikluse takistamist lõpetama

Armeenia opositsioonijuht Nikol Pašinjan kutsus oma jüngreid lõpetama kella viiest Jerevani ja muu Armeenia teede ja tänavate tõkestamine.

"Avame kell 17 kõik teed ja suundume Vabariigi väljakule, kus kell 19 toimub meeleavaldus," edastas Pašinjan oma Facebooki leheküljel.

Kolmapäeva hommikust katkes Jerevanis täielikult autoliiklus. Jerevani elanikud, sh tudengid ja õpilased tõkestasid linnas sõiduteed, korraldasid kontserte ja mitmesuguseid etendusi, pesid vaipu ja küpsetasid šašlõkki. Korraldati veoautode rongkäike. Riigiasutuste töö on pea täielikult halvatud.

Euroopa Liit kutsus armeenlasi vaoshoitusele

Euroopa Liit kinnitab oma toetusest Armeeniale ja selle püüdlusele luua õitsev ja demokraatlik ühiskond, kuid kutsub samas armeenlasi vaoshoitusele, ütles EL-i välisteenistuse esindaja teisipäeval. Ta märkis, et Armeenia põhiseadus "näeb ette parlamendi järgmise istungi uue peaministri valimiseks seitsme päeva pärast".

"On väga tähtis, et kõik kaasatud pooled, sh korrakaitseametkonnad ja need, kes kasutavad oma õigust koosolekuvabadusele ja vabale mõtteavaldusele, väldiksid tüli ning näitaksid vaoshoitust ja vastutustunnet nagu see on viimastel päevadel olnud," rõhutas esindaja.

Ta märkis, et EL jätkab kõikide asjast huvitatud poolte, sh kodanikuühiskonna, igakülgsete läbirääkimiste toetamist, võttes arvesse uue valitsuse demokraatlikku moodustamist "põhiseaduse alusel, lähtudes kõikide armeenlaste huvidest".

Armeenia veinipidustused jäetakse ära

Seoses sisepoliitilise kriisi ja meeleavaldustega jäetakse tänavu ära Jerevani veinipäevad, mis pidid toimuma 4.-5. mail.

"Arvestades viimaseid sündmusi ja kujunenud olukorda, otsustasid korraldajad ürituse edasi lükata. Uus tärmin teatatakse mõne päeva pärast. Vabandame ja loodame teie mõistmisele riigi jaoks sedavõrd tähtsal ajal," seisis korraldajate avalduses.

Jerevani veinipäevad korraldati esimest korda mullu, 2017. aastal. Nendele päevadele saabus arvukalt Vene turiste.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: