Armeenia opositsioonijuht ERR-ile: praegu on tähtsaim õigusriigi loomine

Foto: ERR

Armeenia opositsioonijuht Nikol Pašinjan ütles Jerevanis viibivale ERR-i ajakirjanikule Astrid Kannelile, et riigis on praegu tähtsaim eesmärk õigusriigi loomine ja demokraatlikud valimised. Tema kinnitusel peaksid head suhted Venemaaga säilima ka tulevikus.

Pašinjan ähvardab boikottida erakorralisi parlamendivalimisi, kui peaministri valimine peaks tuleval teisipäeval parlamendis ebaõnnestuma. Pašinjan kutsus valitsusparteid esindava peaministri kohusetäitja Karen Karapetjani kõnelustele, mis pidi toimuma ajakirjanike ees. Karapetjan kõnelustele ei saabunud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pressikonverentsil rõhutas Pašinjan, et Armeenias toimuvat ei ole mõtet võrrelda Ukraina või Gruusiaga, et see on sada protsenti Armeenia siseasi. Samuti kinnitas ta, et on valmis erakorralisteks valimisteks, kuid vajab garantiisid, et need toimuksid demokraatlikult, muidu ei muutu midagi. Pašinjani sõnul ei heiduta teda Karapetjani hiljutine telefonivestlus Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Tema sõnul peab Moskva aktsepteerima Armeenia rahva tahet.

Astrid Kannel küsis Pašinjanilt, kuidas ta Venemaaga läbi saab.

"Ma arvan, et Armeenial on Venemaaga hea läbisaamine ja head suhted Venemaaga peavad ka jääma tulevikus, sest me oleme ühendatud ajalooliste
ja poliitiliste sidemetega ja inimsuhete kaudu. Mingit ohtu Vene-Armeenia suhetele käimasolevate protsessidega seoses pole," rääkis opositsiooni peaministrikandidaat.

Samuti soovis Kannel teada, milliseid muutusi tuleks Armeenias Pašinjani hinnangul läbi viia.

"Armeenia on praegu väga korrumpeerunud maa ja kõige tähtsam eesmärk praegu on õigusriigi loomine ja vabad demokraatlikud valimised, sest kõik meie
iseseisvuse ajal toimunud valimised on võitnud võimulolijad. Mitte kordagi pole opositsioon valimisi võitnud ja võimule tulnud. Ja kõige tähtsam oleks Armeenias kindlusetunne, et on võimalus tulla võimule vabade ja demokraatlike valimiste tulemusel," vastas Pašinjan.

1. mail valitakse parlamendis Armeeniale peaminister. Pašinjani sõnul tuleb teda sel päeval tänavatele toetama 100 000 inimest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: