ERR Jerevanis: Armeenia ootab teisipäevast hääletust parlamendis

Foto: ERR

Teisipäeval peaks Armeenia parlament peaministriks hääletama opositsioonipoliitik Nikol Pašinjani. Esmaspäeva õhtul toimub Jerevani südames Vabariigi väljakul suur meeleavaldus opositsiooni toetuseks.

Armeenia on ootuses. Pealtnäha on kõik rahulik, ent inimeste südametes põleb tuli. Kohale on saabunud ka paljud välisarmeenlased, toetama Pašinjani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nii või naa saab Pašinjan peaministriks. Rahvas tahab seda," arvas Jerevani elanik Robert Tamjan.

"Ma ise tulin Rootsist. Koos pojaga. Tulime, et võtta osa sellest revolutsioonist, loodame, et võidame," kommenteeris Rootsi armeenlane Ružanna Andriasjan.

Vanal valitsusel on aeg asju pakkida. Justiitsminister Davit Harutjunjan on veendunud, et üllatusi homme ei tule - Pašinjan valitakse peaministriks.

"Ta on väga huvitav isiksus, eelkõige. Ta on olemuselt protestija. Ta on väga terav ajakirjanik. Nüüd näeme, et ta on tõesti väga huvitav poliitik. Nüüd me näeme, kas ta õnnestub peaministrina. Sest riigi valitsemine ei ole lihtne asi. Ja praegu on ta tipus. Aga tipusolekul on omad probleemid. Kui teed sammu mis tahes suunas, tuled tipust alla," leidis Armeenia justiitsminister Davit Harutjunjan.

Harutjunjan on justiitsminister olnud korduvalt ja kokku enam kui kümme aastat ning teinud koostööd mitme peaministriga. Küsimusele, kas ta oleks nõus olema minister ka Pašinjani valitsuses, vastas ta järgnevalt:

"See on raske küsimus. Ma ei usu, et aeg selleks on õige. Esiteks on meil täiesti erinevad arusaamad teatud küsimustes ja kui minister ei tunne end valitsuses väga mugavalt, siis ei ole põhjust sinna jääda."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: