Mäggi hinnangul võib olla võimalik tselluloositehase planeering lõpetada

Foto: Siim Lõvi /ERR

Regionaalhalduse ministri Janek Mäggi hinnangul võib olla võimalik lõpetada tselluloositehase eriplaneering avalikkuse tugeva vastasseisu tõttu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski sõnul on sotsid algusest peale tselluloositehase Tartusse rajamise vastu olnud. Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kavatseb teha valitsusele ettepaneku kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule.

Tehase üks planeerijaid Margus Kohava ütles ERR-ile, et nemad praegu poliitikute väljaütlemisi kommenteerida ei soovi, vaid ootavad valitsuselt selgemat seisukohta.

Selgem seisukoht on ilmselt tulemas, sest riigihaldusminister Janek Mäggi sõnul peaks neljapäevaks valmima õiguslik analüüs, mis ütleb, kas kohalike vastuseisu tõttu saab valitsus eriplaneeringu lõpetada. Praegu näib, et pigem saab.

"See oluline punkt, mis seda võimaldaks, on see, et eriplaneeringu koostamise käigus ilmnevad asjaolud, mis välistavad projekti elluviimise tulevikus. Tegelikult demokraatlikus riigis, kui on kohalike poliitikute ja avalikkuse vastasseis, siis selle punktiga teoreetiliselt saaks seda tõenäoliselt teha," rääkis Mäggi ERR-i raadiouudistele.

Nüüd on veel küsimus, kas valitsuses on selleks poliitilist tahet.

"Praegu on oluline, et on selgunud see, et avalikkuse vastasseis sellele planeeringule on niivõrd tugev, et ükski poliitiline erakond ei leia, et ta tahaks seda konkreetset planeeringut toetada," ütles Mäggi.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: