Ossinovski: sotsid olid algusest peale tselluloositehase vastu

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski sõnul on sotsid algusest peale tselluloositehase Tartusse rajamise vastu olnud. Ossinovski tervitas IRL-i üleskutset valitsuses tselluloositehase eriplaneeringut puudutavad otsused ümber vaadata.

Ossinovski rääkis ERR-i raadiouudistele, et ta oli algusest peale veendunud, et Tartusse tselluloositehast tulla ei saa.

"Mina isiklikult olin üsna veendunud algusest peale, et sellist asja tulla ei saa. Kuna mõlemad koalitsioonipartnerid pidasid vajalikuks sellega edasi minna, siis ega me iseenesest uuringute vastu ei olnud. Aga, et see lõpptulemusena tähendab seda, et tehast sinna ei tule oli meile algusest peale selge," ütles Ossinovski.

"Tartu Emajõele seda tehast sellisena täna rajada kindlasti ei saa ja sellest tulenevalt ei ole mõtet ju ka kedagi lollitada," ütles Ossinovski.

Ossinovski sõnul kiidab ta IRL-i esimehe Helir-Valdor Seederi üleskutse tselluloositehase teemal heaks.

"Selles mõttes on meil kahtlemata sellise IRL-i äkilise meeleparanduse üle hea meel. Senini on ju keskkonnaminister Siim Kiisler kinnitanud, et tehase rajamine ei kujuta endast erilist ohtu," lausus Ossinovski.

"Selge on see, et seda projekti on alustatud valest otsast. Kohalikest elanikest üle sõites selliseid projekte realiseerida kindlasti ei ole demokraatlikus ühiskonnas kohane," ütles ta veel.

Helir-Valdor Seeder ütles teisipäeval ERR-ile, et IRL-i eestseisus teeb valitsusele ettepaneku kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule.

Riigihalduse minister Janek Mäggi ütles, et tehast rajada soovivad ettevõtjad peaksid pakkuma avalikku arvamust ja Tartu kohaliku kogukonna arvamust arvestavaid lahendusi.

Tehase üks planeerijatest, ettevõtja Margus Kohava ütles ERR-i raadiouudistele, et nemad praegu poliitikute väljaütlemisi kommenteerida ei soovi ja ootavad valitsuselt selgemat seisukohta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: