Yana Toom Savisaarest: kahju, et kohus sellist otsust varem ei teinud

Keskerakonna liikme Yana Toomi sõnul valdas teda kergendus kuuldes, et kohus otsustas lõpetada kohtupidamise partei endise juhi ja eelmise Tallinna linnapea Edgar Savisaare üle.

"Tundsin kergendust. Ja mul on väga kahju, et seda ei tehtud varem," ütles Toom intervjuus ERR-i ajakirjanikule Toomas Sildamile.

Vastates küsimusele, kas tal on kahju, et nüüd ei saagi teada, kas Savisaar on toime pannud kuriteod, milles prokuratuur teda süüdistas, ütles Toom, et muud valikut ei olnud.

"Siin oli vist kaks valikut: kas me kunagi ei saagi teada või siis Edgar sureb kohtusaalis. Arvestades meie kohtupidamise tempot ja seda, kuidas asi seni kulges, ma arvan, et see kohtupidamine võiks kesta veel aastaid," rääkis Toom.

Tema hinnangul Savisaar tervise tõttu poliitikasse enam ei tule.

"See ei ole minu otsustada. Ma ise arvan, et tervise tõttu võib-olla ei tule, aga ma usun, et ise ta seda mõtet kindlasti peas veeretab," ütles Toom.

Harju maakohus lõpetas teisipäeval korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare suhtes menetluse tema tervisest tulenevatel põhjustel. Kohtuniku määrust edasi kaevata ei saa.

Toomas Sildami pikemat intervjuud Yana Toomiga saab lugeda kolmapäeval.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: