Trumpi nõunik palus Trudeau sõitlemise eest vabandust

Peter Navarro
Peter Navarro Autor/allikas: RS/MPI/Capital Pictures/Scanpix

Valge Maja kaubandusnõunik Peter Navarro palus vabandust oma väljaütlemise eest, et Kanada peaministri jaoks on põrgus eriline koht.

"Minu ülesanne oli saata välja jõuline signaal," rääkis Navarro Bloombergi teatel teisipäeval Washingtonis. "Probleem oli selles, et sõnumi edastamisel oli minu keelekasutus kohatu".

Kaubandusnõunik tsiteeris filosoof Confuciust, märkides, et kui teed vea, aga seda ei paranda, on see viga.

Navarro toetab imporditolle, mis aitaksid USA kaubandusdefitsiiti vähendada, ning suunas oma pahameele Trudeau'le pärast G7 kohtumist Kanadas. Tippkohtumiselt lahkumise järel teatas Trump, et ei kiida G7 ühisavaldust heaks ning süüdistas Trudeu' nõrkuses ja valelikkuses.

Navarro ütles omaltpoolt, et "põrgus on eriline koht igale välisriigi liidrile, kes ajab president Donald Trumpiga halvas usus diplomaatiat ja püüab seejärel talle uksest väljudes nuga selga lüüa".

"Just seda tegi pahauskne Justin Trudeau oma vigurpressikonverentsiga. See oli nõrk ja ebaaus, mida Justin Trudeau tegi," lausus Valge Maja kaubandusnõunik ja nimetas G7 lõppavaldust sotsialistlikuks kommünikeeks.

Isikliku rünnaku Trudeau'le mõistis hukka Kanada parlament. Navarro vabandus võib leevendada pingeid enne Kanada välisministri Chrystia Freelandi kolmapäevast kohtumist senati välisasjade komiteega Washingtonis.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: