Trumpi majandusnõunik: Trudeau lõi meile noa selga

{{1528638420000 | amCalendar}}
Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow.
Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Kanada peaminister Justin Trudeau "lõi meile noa selga", ütles Valge Maja majandusnõunik Larry Kudlow pühapäeval.

"Ta lõi meile tõesti mõnes mõttes noa selga," ütles Kudlow CNN-i intervjuus Trudeau kohta. "Ta tegi kogu G7-le suure karuteene."

Kudlow, kes võttis ka ise osa Trumpi ja Trudeau kahepoolsest kohtumisest, väitis saates "State of the Union", et kaks riigijuhti said sealt suurepäraselt läbi.

"Me olime väga lähedal leppele Kanadaga NAFTA teemal, kahepoolselt võib-olla, ja siis me lahkume ning Trudeau teeb selle väljakutsuva poliitilise etteaste siseriiklikuks tarbimiseks," selgitas ta.

Kudlow tunnistas saatejuht Jake Tapperile, et Trudeau talle isiklikult meeldib, kuid Kanada juht üritab koguda poliitilise punkte Trumpi rünnates.

"Trudeau tegi vea. Ta peaks selle tagasi võtma. Ta peaks taanduma oma avaldustest," sõnas ta.

Kudlow märkis, et Trumpi karmid sõnad Kanada peaministri aadressil olid tingitud ka vajadusest vältida nõrkuse näitamist enne tippkohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga.

Kim "ei tohi näha Ameerika nõrkust" enne teisipäevale kavandatud kohtumist Trumpiga Singapuris, ütles Kudlow.

Trumpi kaubandusnõunik Peter Navarro ütles aga koguni, et "põrgus on eriline koht igale välisriigi liidrile, kes ajab president Donald Trumpiga halvas usus diplomaatiat ja püüab seejärel talle uksest väljudes nuga selga lüüa".

"Just seda tegi pahauskne Justin Trudeau oma vigurpressikonverentsiga. See oli nõrk ja ebaaus, mida Justin Trudeau tegi," lausus Valge Maja kaubandusnõunik.

Navarro nimetas G7 lõppavaldust "sotsialistlikuks kommünikeeks".

President Donald Trump teatas laupäeval pärast tippkohtumiselt lahkumist, et Ühendriigid ei kiida G7 ühisavaldust heaks.

Trumpi ja teiste G7 liidrite heakskiidu pälvinud ühiskommünikee oli just Québecis avaldatud, kui tippkohtumiselt lahkunud USA president lennukist teatas, et loobub seda toetamast.

Ta süüdistas Québeci provintsis Charlevoix´s tippkohtumist võõrustanud Kanada peaministrit, kes oli jõudnud juba kinnitada, et kõik G7 liikmed allkirjastasid ühisavalduse, valelikkuses ja nõrkuses.

USA presidendile paistis valmistavat enim meelehärmi Trudeau avaldus, et kanadalased "ei ole lükata-tõmmata", vaid vastavad USA tariifidele sama mõõduga.

"Tuginedes Justini valelikele avaldustele tema pressikonverentsil ja sellele, et Kanada kehtestab tohutud tariifid meie põllumeestele, töölistele ja ettevõtetele, olen ma andnud käsu ühisavalduse heakskiitmisest loobuda," kirjutas Trump Twitteris.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: