Albaania peaminister: meie ei ehita EL-ile põgenikelaagreid

Albaania peaminister Edi Rama.
Albaania peaminister Edi Rama. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Albaania keeldub rajamast Euroopa Liidus varjupaika taotlevatele migrantidele keskusi, kinnitas riigi peaminister Saksa meediale.

Albaania peaminister Edi Rama ütles Saksamaa ajalehele Bild, et laagrite olemasolu tähendab "meeleheitel inimeste äraviskamist nagu mürgiseid jäätmeid, mida keegi ei taha".

Samas ütles Rama, et Albaania on alati valmis EL-i aitama. Kuid peaministri sõnul ei tähenda see, et Albaania peaks probleeme kõikide teiste jaoks lahendama.

Rama leidis, et ükski riik ei saa rändekriisi lahendamisega üksi hakkama, kuid Albaania kasutamine Euroopa kriisi lahendusena oleks riigile ohtlik.

Albaania ei hakka selliseid laagreid rajama ka vastutasuna Euroopa Liitu pääsemise eest.

"Põgenikekriis tuleb lahendada sõltumatult meie ühinemisläbirääkimiste praegusest seisust," rõhutas Rama.

Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen teatas kuu alguses plaanist rajada koos hulga teiste Euroopa riikidega ühine väljasaatmiskeskus mõnesse "ebaatraktiivsesse" kohta Euroopas. Sellist plaani toetab tugevalt ka Austria ning asüülikeskuste rajamine EL-ist välja oli peamiseks teemaks ka hiljuti toimunud migratsiooniteemalisel mitteametlikul tippkohtumisel.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: