Eestis kasvab hübriidautode populaarsus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1531125120000 | amCalendar}}
Foto: Elmo Riig/Eesti Meedia/SCANPIX

Juunis registreeriti Eestis 208 hübriidautot, mis on kaks korda enam aasta varem ning arvestatav näitaja juba ka Euroopa mastaabis.

Juunis osteti Eestis 2566 sõiduautot. Maanteeameti statistika sõnul registreeriti 207 uut bensiinhübriidautot ja üks diiselhübriidauto. Eelmise aasta juunis registreeriti hübriidautosid üle kahe korra vähem ehk 98 autot.

"Trend on väga selgelt väiksema ja ökonoomsema auto poole," kommenteeris automüügitrende Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tegevjuht Arno Sillat, kelle sõnul ei kasva küll elektriautode müük, kuna need on seni veel suhteliselt kallid, küll aga tõuseb hübriidautode müük. "Nende osakaal uute müügis on kusagil seitse protsenti nüüd viimasel kuul. See on tõesti tuntav näitaja juba Euroopa mastaabis," nentis Sillat.

Amserv Grupi juhatuse liikme Margus Nõmmiku hinnangul on hübriidautode suurema eelistamise taga kütusekuluaspekt, aga aina enam ka inimeste soov keskkonda säästa.

"Inimesed aina enam väärtustavad auto mugavust: hübriid on tõesti vaikne, hübriid on kohe automaatkastiga ehk et kindlasti see sõidumugavus tuleb juurde. Meelestatus on rohkem rohelisele mõtteviisile," ütles Nõmmik.

Juunikuus registreeriti Eestis ka neli elektriautot. Elektritransport OÜ juhatuse liikme Raul Potisepa sõnul kasvab küll kasutatud elektriautode müük, ent see statistikas paraku ei kajastu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: